10 Порад для кращого салату


Загальновідомо, що справжня жінка повинна вміти з нічого зробити капелюшок, скандал і салат. Відносно капелюшки - згодні повністю, скандалити - зовсім не обов'язково. А ось з салатом все не так просто. Адже ми хочемо отримати смачне і корисне блюдо, яке відрізняє оригінальний смак і привабливий зовнішній вигляд, чи не так? В іншому випадку говорити про жінку екстра-класу просто не доводиться. Отже, спробуємо відзначити правила грамотного приготування салату.
1. Завжди думаємо про структуру, смак, свіжості і запаху.
Для приготування салату слід вибирати тільки найсвіжіші овочі, фрукти і трави. Листя салату повинні бути хрусткими, пряні трави - пахнути. Смак свіжих овочів і фруктів виразиться в салаті.
2. Здійснюємо планування.
Хоча спонтанність часом до лиця жінці, слід уникати утилізації в салатах всіх сильно затрималися в холодильнику продуктів. Перефразуємо класика: "салат не може бути другого ступеня свіжості!"
3. Застосовуємо тільки високоякісну зелень.
Зелень, яка продається підготовленої і промитої, швидко псується.
4. Ретельно готуємо продукти.
Перш, ніж використовуємо овочі та зелень в салаті, необхідно їх промити, почистити і обсушити. На мокрих продуктах салатна заправка не затримується.
5. Купуємо сезонні овочі.
Найсмачніші салати виходять з сезонних овочів: весняної спаржі, літніх помідорів, осінньої гарбуза.
6. У салаті змішуємо продукти однієї температури.
Готуючи салат, інгредієнти слід застосовувати однакової температури. Не слід змішувати продукти, що зберігалися в холодильнику і теплі зварені овочі. Салат, в якому поєднані продукти різного температурного режиму, зіпсується дуже швидко.
7. Інгредієнти нарізаємо скибочками однакового розміру.
Це одна з обов'язкових умов гарного салату: нарізані однаково скибочки надають страві відмінний смак.
8. Салатні листя рвемо в салат вручну.
Один з ознак професійно виконаного салату: "нащіпать" салатні листя. Ніжні салатні овочі "заминаються" під сталевим ножем і змінюють смак не в кращу сторону.
9. Будемо винахідливими.
Застосовуємо свіжі зелені трави і спеції, з тим, щоб створювати незвичайні композиції, розширюємо свої горизонти за допомогою самих екзотичних інгредієнтів: лимонного сорго, кришталевої трави, тамаринду, перилли, естрагону, ісопу, материнки, лимонної меліси, шавлії, бораго. Застосовуємо різноманітні салатні заправки, здатні кожен раз надавати новий смак страви: заправку з суміші лимонного соку і оливкового масла з бальзамними травами, соус з мацоні з зеленню і часником, заправку з Тамаріндовое соку.
10. Подаємо до столу тільки свежезаправленного салат.
Салатная заправка має властивість "відскакувати" від інгредієнтів. "Настоюватися" салату потрібно не більше 10 хвилин.