13 Незвичайність в Таїланді або мої перші враження

Відразу скажу, що я тільки почала відходити від шоку. Перші дні взагалі хотілося сховатися і сидіти в кімнаті від незрозумілого і незвичного для нашого менталітету. Голова розколювалася від величезного обсягу нової інформації і вражень.

Які перші враження у мене в Таїланді?

1. Клімат. Досить жарко і повітря відчуваєш всім тілом, він неначе матеріальний: густий, важкий і жаркий. Уявіть, що ви кожен день живете в лазні, не виходячи з неї)). При цьому цікаво, що сонце не так вже й сильно пече і ми не обгорає, хоча ходимо і в спеку. Пару раз пробувала наносити сонцезахисний крем, але через 2 хвилини крем швиденько змивається з потом.

2. Тільки англійською або по тайськи . В основному туристи говорять англійською мовою. За 4 дні тільки 2 рази я почула в Хуа Хіні російську мову. Перші дні мозок так виносило, що я більше втомлювалася від спроб все зрозуміти. Доводилося вдаватися до допомоги жестів і посмішки.

Місцеві базікають на своєму про тайський. Вивчила поки вітання "саватді Кха" (причому це вітання відноситься тільки до жінки).

3. Невідома їжа . Нам американці порекомендували свої улюблені кафешки. Сходили ми один раз і обожрались

Порції тут величезні: квасоля в соусі, 2 смажених яйця, картопля, гриби, помідор, 1 сосиска, 2 шматки свинини, та ще з підсмаженою хлібом. Ледве подужали. Варто 180 бат.

Але ми ж в Таїланді і навіщо тут їсти смажену картоплю і біфштекс з яйцями на сніданок?Перші дні було страшнувато заходити в тайські кафешки на вулиці (макашніц).

4. Макашніц (місцеві кафешки) - знаходяться на кожному розі. Готується все при тобі зі свіжих продуктів. Тайська їжа дуже смачна і по чеку виходить в 2-3 рази дешевше, ніж в європейських кафе. Однією порції вистачає на двох, а вкуснотень така ... ням-ням.

5. Тайці люблять пожерти. Таке відчуття, що вони постійно щось жують або носять в пакетиках їжу. Якщо нам з чоловіком вистачає одного супу і другого на двох, то вони наминали тут в рази більше. Чому ж вони такі тонкі? Хто знає?

6. "Тут не купаються!" Місцевим в +27 С купатися холодно. Ну зовсім охреніли, причому вода на дотик тепліше, ніж сам повітря.

Мені поки страшнувато купатися, ніжки тільки помочила. Нещодавно в Таїланді був наплив медуз і зранку видно їх тільця, викинуті на берег.

7. "Їжджу як хочу". Ви ще бурчіть на проїжджаючу машину у вас під будинком? У Таїланді взагалі всім похрен на це. Зліва-направо або справа-наліво, а буває так, що їдуть в обидва боки. Та й поворотники включають коли захочеться.

8. Все життя на мотобайк. На них тайці їздять, їдять на ходу, возять маленьких дітей, щось продають, спілкуються.

9. На 1 км дороги всього 1 світлофор. Забудь про те, чому тебе вчили з дитинства, що переходити треба тільки на пішохідному переході. Тут переходять, де захочеться.

10. Автобусних зупинок в місті немає в принципі. Просто стоїш і ловиш місцеву маршрутку. Варто всього 10 бат.

11. Тротуари тільки в центрі міста, та й то все зайнято байками. лавіруєш між байками і проїжджою частиною.

12. У внутрішніх приміщеннях на підлогах покладена кахельна плитка і все ходять по ній босоніж (причому не тільки вдома, але і в офісах теж).

13. Душ + туалет + раковина = все в одному. Стоїш під душем, а поряд туалет. Помилася і заодно помила туалет))