4 Причини, чому ви набираєте жир на животі і чим це небезпечно для здоров'я

Все більше досліджень зводяться до того, що великий розмір талії є фактором розвитку серйозних захворювань. Навіть більше, ніж загальний вміст жиру в організмі. Головний винуватець - вісцеральний жир, який знаходиться глибоко всередині черевної порожнини. На відміну від підшкірного жиру, який знаходиться прямо під шкірою, вісцеральний оточує наші внутрішні органи. Будучи метаболічно активним, він вивільняє хімічні речовини в нашому тілі, які можуть викликати окислювальні пошкодження.

Зайвий жир на животі призводить до таких наслідків:

  • пошкодження органів і судин;
  • підвищує ризик високого артеріального тиску;
  • підвищує рівень холестерину;
  • провокує інсульт, хвороби серця, діабет;
  • провокує появу деяких видів раку;
  • навіть призводить до недоумства.

Але що з цим можна зробити? Звичайно це довгий і комплексний підхід. Найпростіше - виключаємо цукор і промислово оброблені швидкі вуглеводи (булки, напівфабрикати, майонез та інше). Повний список дивіться в статті "де містяться швидкі вуглеводи".

Краще перейти на білкову дієту, з акцентом на свіжі м'ясні продукти, цільні зерна, корисні жири і овочі. Плюс трохи більше відриватися від телика і вставати з дивана. Навіть якщо ви будете більше ходити, це зробить вас куди більш здоровіше. І не треба буде пити купу таблеток від тиску, втоми, варикозу та іншого.Багато болячки підуть, якщо ви самі потрудіться, а не перекладіть відповідальність на лікарів і медикаменти.

Виявляється, є причини чому одні люди дуже швидко набирають жирок на животі, а про інших говорять "не в коня корм".

Зміст

  • 1 Придивіться до родичів
  • 2 Ваші гормони змінюються
  • 3 У вас є СПКЯ
  • 4 ви не доспати або багато спите

Придивіться до родичів

Найчастіше генетика визначає, де у вас знаходиться запас жиру. Подивіться на вашу родовід. Хто з близьких родичів (мама або тато) мають форму яблука чи груші. Це повинно підштовхнути вас звернути увагу на фізичні навантаження в цій галузі.

Плюс обмеження в споживанні калорій, щоб зупинити зростання виступає живота. І якщо ви купуєте на сніданок сосиски, а перекушуєте печенюшками, тому що вам так хочеться. То не сподівайтеся на зміну форм. Чарівного перетворення ніколи не станеться. Попелюшка теж орала, перш ніж зустріла свого коханого. Я десь читала, що генетика надає на 30%. В іншому все залежить від наполегливості.

Ваші гормони змінюються

При настанні менопаузи у жінок відбуваються зміни форм тіла. Навіть власниці грушоподібної форми (при великій частині ваги на стегнах) часто помічають збільшення живота. Мабуть, це відбувається через зниження естрогену і зміною метаболізму. В цьому періоді слід проконсультуватися з тренером, щоб внести зміни в програму тренувань.

У вас є СПКЯ

В репродуктивному віці синдром полікістозних яєчників вражає від 10 до 20% жінок. У цьому випадком рівень тестостерону (чоловічого гормону) у жінок вище середнього. А оскільки чоловіки схильні за формою більше бути "яблуками".Те вважається, що високі рівні тестостерону можуть викликати цей типово "чоловічий" план збільшення ваги в області живота.

Інші симптоми СПКЯ включають нерегулярні місячні, підвищене оволосіння, акне. Якщо ви підозрюєте, що ви можете мати такий стан, поговоріть зі своїм лікарем.

ви не доспати або багато спите

Збільшення жиру на животі може бути пов'язано з недосипом (час сну 5 годин і менш) або пересипали більше 9 годин.

У нас фізіологія печерної людини. Якщо ми позбавлені повноцінного сну, наш метаболізм знижується. Щоб зберегти енергію, ми з'їмо набагато довше, ніж передбачалося. Навіть розумом розуміючи, що не повинні цього робити, організм сам зажадає збільшення раціону.

В топку буде йти легко доступна енергія у вигляді смаженої картоплі, булочок або солодощів. Це пережиток примітивних часів. Коли наші давні предки в буквальному сенсі не знали, коли вони зможуть поїсти в наступний раз. Ось чому наші тіла зберігають швидкі калорії у вигляді жиру, особливо навколо талії.

З іншого боку, дослідники досі вивчають, чому ті, хто багато спить також мають додаткові обсяги на животі. Ймовірно, проводячи більше часу в ліжку, ми усвідомлено зменшуємо активний час. В якому ми витрачаємо енергію.

Погоджуся, що потреби у сні у кожної різні. Але в середньому цей час становить від 7 до 9 годин на добу.

Фахівці давно довели, що виснажені люди більш схильні накопичувати жир на животі. Коли ви перебуваєте під тиском, ваше тіло викачує кортизол - гормон, який завдає шкоди як мінімум двома способами. Для початку, це робить вас більш поступливим щодо здорового харчування.Багато при недосип споживають більше жирних і солодких продуктів, які забезпечують швидке задоволення. Кортизол також змінює хімію вашого тіла. Так що ви спалюєте менше калорій і зберігайте у вигляді жиру.

Придивіться до цих чотирьох причин, оціните ваш розмір талії. Може бути саме зараз прийшов час, щоб звернутися за допомогою і знайти хороший фітнес-клуб. Чи не заганяйте себе самостійно. Разом командою або за допомогою тренера набагато легше досягти бажаного. Пошукайте фітнес-клуб поруч з вашим будинком або роботою, сходіть на пробні майстер-класи. Змінити своє тіло можливо, якщо у вас є бажання досягти результату.