Модне кулінарний напрям - молекулярна кухня


Як втомилися жінки на кухні дивувати своїх домочадців новими та неординарними стравами. Здавалося все давним-давно перепробувано. Але виявляється, вихід існує. Дану проблему допоможе вирішити - молекулярна кухня.

Чудеса молекулярної кухні

Її основоположники запевняють, що за допомогою управління структурами на молекулярному рівні можна добитися різноманітності і набагато кращої якості продуктів, як в професійній кухні, так і в стінах рідної кухні. Звичайним прикладом послужить яєчня, приготовлена ​​зі смаком апельсина або морозиво зі смаком лососевої ікри. Неординарна і незвичайна їжа - сенс дуже популярного і сучасного напрямку в кулінарії. Завданням молекулярної кухні є поміняти смак загальноприйнятого для всіх продукту до невпізнанного рівня і відчути все це можна тільки після дегустації.

Молекулярна кухня і її ефект досягається за рахунок застосування основних фізичних і хімічних законів зіткнення. При цьому для створення страви молекулярної кухні можуть використовуватися певні умови додаткового характеру, наприклад, рідкий азот, вакуум, інертні гази, хімічні реакції і ін. Перераховані спеціальні каталізатори є особливими, але часто застосовуються і більш доступні методи.Це може бути всім відомий спосіб шприцевание - процес, при якому в один продукт вводяться через шприц зовсім інші продукти. Страви даного напрямку можуть бути найрізноманітнішими по консистенції: мусу, порошку, суфле, морозива, піни. Чи не обмежується і співвідношення вхідних компонентів, тут може використовуватися буквально все.

Крім того, що молекулярна кухня часто зустрічається в меню ресторанного типу вищого рівня, чимало перебувати умільців, які перетворюють звичайні страви домашнього приготування в вишукані шедеври, використовуючи при цьому основи і принципи молекулярної кухні. Звичайно, більшість рецептів занадто піднесені і відтворити їх в домашніх умовах надто складно, але молекулярна кухня будинку - це можливо і переконатися в цьому легко за допомогою наступних рецептів.

Желе з ананаса і перцю чилі

Даний рецепт як представник молекулярної кухні досить простий, однак смак здивує будь-якого любителя солодких десертів і точно не здасться традиційним.

  • 400 мл. ананасового соку;
  • 1 шт. свіжого червоного перцю чилі;
  • 2 пачки желатину.

Розчинити желатин у воді, дотримуючись при цьому інструкцію на упаковці. Перець як слід очистити від насіння і дрібно нарізати. З'єднуємо сік і підготовлений перець, кладемо на вогонь підігрівати, але стежити, щоб суміш не кип'ятилися. Час від часу пробуємо на смак рідкий стан желе, поки ви не відчуєте в ньому пекучий чилі, але при цьому не перестарайтеся, адже з кожною хвилиною перець буде відчуватися все гостріше. Знімаємо з вогню і проціджуємо, після чого трохи соку змішуємо з настояним желатином і кладемо підігрівати до повного розчинення желатину.В кінці з'єднуємо всі інгредієнти і ставимо в холодильник до повного застигання. Перед подачею можна акуратно не сильно розім'яти желе вилочкою, щоб змінити трохи структуру страви.

Ось така незвичайна молекулярна кухня. Рецепти можуть бути придумані вами особисто або ж почерпнуті з будь-яких інших джерел. Існує безліч рецептів, здатних здивувати своїх гостей або просто знайомих, і у всіх одне спільне - молекулярна кухня. Відео стосуються даної тематики можна знайти в Інтернеті, при цьому вони будуть різноманітні як за складністю, так і за специфікою приготування.