Кілька слів про чізкейк


Чізкейк - це знаменитий англійський десерт (хоча традиційно прийнято вважати, що він є американським стравою). У дослівному перекладі його назва звучить як "сирно-сирний пиріг" , хоча рецепти цього чудового частування можуть і не включати в себе одного з основних (як випливає з назви) компонентів - сиру або сиру.
Перша згадка про чізкейк можна знайти ще в давньогрецьких джерелах, потім десерт "переїжджає" в Стародавній Рим, а вже звідти - в європейські колонії, в першу чергу, в Англію. У стародавній Русі теж була своя версія "чизкейка" - тут пекли хлібний коровай з сиром. До речі, найближчим "родичем" заморського десерту можна назвати і сирну запіканку.
Кулінарні рецепти чізкейк сьогодні різноманітні, однак їх можна, хоч і умовно, розділити на кілька видів. Сирі чизкейки - варіант класичний, початковий, а ось запечені стали популярні же в США. Крім того, чизкейки можна розділити на ті, які готуються з сиру , і ті, в основі яких - вершковий сир . Мабуть, найвідомішим чізкейк є десерт під назвою "Нью-Йорк" , який завдяки особливому способу обробки сиру практично неможливо повторити в домашніх умовах, проте можна створити шедевр, дуже схожий на "Нью-Йорк".
Для його основи береться п'ятсот грамів печива, яке потрібно розкришити, змішати з корицею і мускатом (по чайній ложці), а також зі ста п'ятдесятьма грамами вершкового масла.Цю масу потрібно розподілити по дну дека. Наступний етап - приготування начинки. Змішується 700 грамів вершкового сиру (класичний варіант - "Філадельфія", сто грамів вершків, три чайних ложки сметани, сто грамів цукру і ваніль. Жовтки і білки - по три штуки - збиваються окремо один від одного, а потім обережно водяться в начинку. Вона поміщається на основу, після чого десерт випікається близько години. Секрет цього чізкейку в тому, що всі інгредієнти повинні мати приблизно однакову температуру.
Крім сиру, до складу чізкейк зазвичай входить цукор, а також фрукти, вершки, яйця і печиво, з якого готується корж-основа. У зав ісімості від бажання кухарі можуть додаватися сиропи, ягоди, алкоголь, шоколад. В Англії ж чізкейк не пекли, в начинку додається желатин, після чого блюдо витримують на холоді. У Бразилії його прийнято поливати джемом, а в Японії чізкейк готують з сухим чаєм і соєвим сиром - тофу.
Словом, чізкейк - це не тільки приголомшливо смачний, вишуканий десерт, але і основа для творчості. Підтвердження тому - рецепти чізкейк, які є на нашому сайті - наприклад, "Black and White".