Кілька слів про приготування овочів


Овочі - це не тільки необхідні для людини клітковина, вуглеводи і вітаміни. Овочі можуть стати чудовою прикрасою будь-якої страви. Яскраві кружечки моркви, колоритна буряк, гілочки кропу або петрушки здатні підняти настрій і висвітлити кухню літнім сонечком. Але - тільки якщо правильно їх підготувати.
Білий корінь селери освіжить будь-який суп і на смак, і на зовнішній вигляд. Однак, як правило, шматочки цього корисного овоча темніють під час варіння. Цього не станеться, якщо варити селера у відкритому посуді, з додаванням невеликої кількості рослинного масла. Є свої тонкощі і в приготуванні моркви. Більшість господинь її скоблить - мабуть, з метою економії. Однак, якщо шкірку зрізати, як у картоплі, морква не потемніє. Втратите ви трохи, але зате придбаєте відмінне, яскраве настрій. Адже помаранчевий колір - найпозитивніший!
До речі, не тільки морква, а й інші овочі та фрукти не почорніє при чищенні, якщо ви попередньо змочіть їх оцтом і, не витираючи, дасте висохнути. Допоможе оцет і під час приготування буряка і зелені - збереже насичений колір при варінні або гасінні. І вже зовсім незамінний він, якщо пучок кропу або петрушки зів'яв і зовсім не підійде для того, щоб прикрасити їм, наприклад, салати. Просто опустіть зелень в воду з додаванням оцту - і вона знову стане свіжою і надзвичайно апетитною!І ще кілька слів про заморожені овочі. Перед приготуванням не варто їх розморожувати - тоді вони залишаться соковитими і збережуть всі вітаміни.
Часом здається, що на такі дрібниці не варті того, щоб звертати увагу на них. Але спробуйте застосувати ці поради - і ви побачите, як зміняться ваші страви, і як вони зможуть прикрасити будь-який стіл.