Огляд різних способів, як почистити мікрохвильовку в домашніх умовах

Рада вас знову вітати мої дорогі друзі. Погодьтеся, що сучасна техніка здорово полегшує нам життя. І однією з таких незамінних помічниць є мікрохвильовка. Щоб вона довго прослужила за нею потрібен правильний догляд. Сьогодні хочу поговорити з вами про те, як почистити мікрохвильовку. Давайте розглянемо безпечні, а головне ефективні способи чистки.

Зміст

  • 1 Побутові кошти - спреї і гелі
  • 2 Підручні домашні засоби
    • 2. 1 Обробка оцтом
    • 2. 2 Сода
    • 2. 3 Лимон, лимонна кислота
  • 3 Як боротися з застаревшим жиром
  • 4 Правильний догляд за свч піччю

Побутові кошти - спреї і гелі

Підійдуть для чищення як прості, так спеціалізовані засоби. Тільки обов'язково звертайте увагу, щоб стояла маркування, що ними можна чистити свч-печі. Тому що мікрохвильовку не рекомендується чистити гелями і порошками, що містять абразиви. Можете пошкодити поверхню.

Якщо забруднення невелике , то швидко помити вам допоможуть спеціальні вологі очищаючі серветки. Подивіться їх в будь-якому великому супермаркеті. На них повинні бути значки мікрохвильовка і холодильник. Також добре впораються чистячі гелі та спреї. Це анти-жир Містер Мускул, Сан Клин, Clean up і ін. Якщо це імпортні гелі на упаковці має бути напис "Microwave cleaner".

Хтось використовує навіть розчин Фейрі з водою. Змочують ганчірку або губку і протирають мікрохвильовку.Потім треба насухо витерти паперовим рушником або чистою тканиною.

Якщо забруднення сильні - від жиру і засохлих шматочків їжі спробуйте піну Luxus або очищувач-аерозоль Top house. Коштують вони недорого, зате ефект реально класний.

ozon. ruОчістітель плит, духовок і СВЧ-печей "Top House", 500 мл269 руб. У магазин

ozon. ruЕкспресс очищувач духовок "Luxus Professional", 400 мл719 руб. У магазин

Я не буду розписувати, як користуватися гелями і спреями. Зазвичай це зазначено на упаковках. Як правило засіб наноситься хвилин на 5. Потім ретельно змивається за допомогою вологої губки. Після чого внутрішню поверхню печі витирають на сухо.

Взагалі при чищенні цього приладу слід якомога менше використовувати води. Ви можете випадково пошкодити чутливі до вологи елементи приладу. Найголовніше, щоб вода не потрапила за стінку печі через отвори.

Зверніть увагу на вибір ганчірок, губок і рушників для протирання поверхні печі. Вони не повинні бути жорсткими. Металевими мочалками можна пошкодити покриття мікрохвильової печі. І якщо биокерамика ще може витримати таку жорстку чистку, то емаль обов'язково буде зіпсована. Зовнішню поверхню приладу слід протирати м'якою губкою і насухо витирати паперовим рушником. Якщо ви протираєте сенсорну панель, засіб для чищення не повинно містити абразивів.

Підручні домашні засоби

Я нічого не маю проти хімії. Тим більше, що зараз є досить дієві і безпечні засоби. Але як відмити мікрохвильовку від жиру, якщо у кого-то алергія. А тим більше якщо вдома є малюк.

Можна почистити мікрохвильовку зсередини підручними засобами. Є 3 перевірених варіанти: лимоном, оцтом, содою

Обробка оцтом

Для цього слід вилити в піалу 300 мл води і 2 ст.л. оцту. Поставити суміш в мікрохвильовку. Ємність вибирайте таку, щоб вода в ній була до половини. Увімкніть прилад на максимальну потужність і виставите таймер на 10-15 хвилин. Коли піч відключиться не відчиняйте її ще хвилин 15.

Для провітрювання від запаху оцту, відкрийте вікно на кухні. За цей час велика частина його вивітриться. Після такої обробки, все плями жиру і гару добре размягчатся. Потім їх потрібно буде витерти вологою губкою. Після чого протерти всю поверхню сухою ганчіркою всередині і зовні.

Такий спосіб хороший від помірних забруднень. Якщо жир або нагар застарілий і його багато, без хімії не обійтися.

Сода

У даного способу більше плюсів, ніж у попереднього. Сода не має неприємного запаху, вона безпечна для дітей і тварин.

Даний спосіб схожий на чистку оцтом. У глибоку ємність потрібно вилити 250 мл води і розмішати в ній 3 ч. Л. соди. Включити мікрохвильовку на повну потужність і залишити ємність в ній на 15 хвилин. Після чого протерти вологою ганчірочкою жир і нагар. Потім витерти все насухо паперовим рушником. Будьте уважні, стінки печі не можна чистити безпосередньо содою. Вона їх подряпає. Хоча, зізнаюся, що я чистила мікрохвильовку содою від жовтих плям жиру. І тьху-тьху, працює

Лимон, лимонна кислота

Очистити мікрохвильовку буквально за 5 хвилин можна за допомогою лимона. По-перше, цитрусові прекрасно справляються з плямами і бактеріями. По-друге, всередині печі буде приємний аромат лимона. У ємність налийте пару стаканів води і покладіть кілька часточок лимона. Посуд поставте в піч і включіть максимальну потужність. При невеликих забрудненнях достатньо 5-10 хвилин.

Під дією пара жир розм'якне і його можна буде легко видалити вологою ганчіркою.При сильному забрудненні краще використовувати лимонну кислоту. На склянку води потрібно 2 ст. л. Кип'ятити протягом 15-20 хвилин. Після закінчення 10 хвилин відкрити піч і протерти стінки сухою ганчіркою. Потім знову включити на решту 10 хвилин.

Як боротися з застаревшим жиром

Якщо прилад довгий час не мився, очистити його тільки перерахованими вище засобами буде складно. Це особливо стосується печей з грилем. У них часто готують м'ясо, зажарюють до хрусткої скоринки. Підсумком такої готування стають плями жиру і гару на стінках. Якщо їх не витерти відразу після приготування, вони добряче застигають на стінках. Міцно скріплюються з внутрішньою поверхнею.