Чи правильно ми запиваємо ліки?


Звичайно, найправильніше лікування - без ліків. А ще краще - не хворіти зовсім. Однак це практично неможливо при сучасній екології, ритмі життя і неправильне харчування. Крім того, часто тільки прийом медичних препаратів дозволяє швидко і без наслідків впоратися з хворобою. Однак ефективність ліків часто залежить не тільки від точного встановлення діагнозу і від вірної дозування, але і від того, чим ми їх запиваємо.
Оптимальний варіант - тепла вода. Багато ліків можна запити і мінеральною водою. Найчастіше це навіть корисно - луг, що міститься в мінералці, здатна прискорити всмоктування ліки. А ось танін, який є в чаї, може утворити нерозчинні сполуки. Особливо не рекомендується запивати чаєм серцеві препарати і ферменти.
Значно знижують ефективність ліків соки овочеві та фруктові, особливо це стосується антибіотиків і препаратів, що нейтралізують шлунковий сік. І навпаки, соки помітно підсилюють активність фуразолидона, парацетамолу, аспірину - іноді аж до токсичного отруєння.
Важкі наслідки може викликати прийом будь-яких ліків одночасно з алкоголем, який здатний змінювати дію препарату в організмі. Це може викликати спазми судин і багато інших серйозні і непередбачувані ускладнення. Не варто поєднувати прийом таблеток і з кавою і кофесодержащімі напоями - особливо заспокійливих, снодійних, седативних та інших препаратів.Деякі ліки (наприклад, індометацин, вітаміни) доцільно поєднувати з молоком. У той час як ферменти і молоко - несумісні.
Щоб не помилитися і уникнути неприємних наслідків при прийомі ліків, порада одна - вивчіть інструкцію, а ще краще - дізнайтеся рекомендації лікаря. Легковажність в цьому питанні неприпустимо!