Лавровий лист

Зміст:
 • Корисні властивості лаврового листа
 • Застосування в кулінарії
 • Калорійність лаврового листа
 • Як вибирати лавровий лист
 • Як зберігати лавровий лист

У кожної господині є місце, де вона зберігає те, без чого ні супу не звариш, ні жаркого не зварила, тобто спеції. Особливою цінністю в будь-якої колекції прянощів є лавровий лист, корисні властивості якого давно відомі і широко використовуються. Він не тільки надає пікантності будь-якої страви, в якому виявляється, але також підвищує опірність організму інфекціям.

Корисні властивості лаврового листа

Напевно немає більш затребуваною спеції, ніж усім відома лаврушка. Його шанували ще в античні часи, увінчуючи переможців воєн і битв вінцем із запашних листя. Немає нічого дивного в тому, що саме з гілок рослини під назвою "лавр благородний" виготовляли відомий атрибут перемоги - адже в них дуже багато дубильних і інших цінних речовин. Тобто, це - не просто якийсь символ сили і непереможності, а ще й потужна зброя проти різного роду хвороб.

 1. Масло цієї рослини, надзвичайно багатого фітонцидами, - дієвий спосіб зупинити судоми.
 2. Лавр допомагає зменшити больові відчуття у жінок, що знаходяться в пологах.
 3. Лаврове листя зцілюють і суглоби.
 4. Відвар з них допомагає справлятися з задишкою.
 5. Ті, хто страждає холециститами, а також має камені в нирках, не можуть не знати про цілющу силу настоянок і відварів пахучих листочків.
 6. Вони збуджують на апетит, а також полегшують травний процес.
 7. Лаврове листя допомагає боротися навіть з туберкульозною паличкою!
 8. Листя, а також інші частини рослини, прекрасно справляються з різного роду інфекціями. Досить просто заварити запашний чай або приготувати відвар і попити або ж використати його у вигляді компресів на проблемне місце.
 9. До того ж цей продукт - потужне протиракові ліки.
 10. Корисний лавр і для серцевого м'яза через високий вміст в ньому цінного елементу - калію.
до змісту ↑

Застосування в кулінарії

 1. Лавровий лист - універсальна спеція. Без неї неможливо приготувати пахучий соус або насичену м'ясну підливу.
 2. Без нього неможливо уявити собі консервування - адже смак маринаду без нього не буде мати бажаної остропряний нотки. Особливо "дружить" ця пряність з огірками.
 3. Вона є обов'язковим інгредієнтом і в стравах з печінки, нирок, легенів та інших субпродуктів, надаючи їм благородство і глибину смаку.
 4. Взагалі, м'ясні делікатеси - ковбаси, тушонки, холодці - не вдаються смачними і запашними без лавра.
 5. Він же - обов'язкова складова кетчупів і майонезів.
 6. Відомий збір спецій "хмелі-сунелі" не був би настільки пахучим без продукту з листя лавра!
до змісту ↑

Калорійність лаврового листа

Цей продукт на подив калорійний. Так, його калорійність на 100 г налічує понад 300 кКал. Але ж ніхто його такими порціями і не вживає - всього 1-2 листочка на блюдо! Найбільше в ньому вуглеводів - 48 г. Жирів і білків практично порівну - по 8 і 7 г відповідно.

до змісту ↑

Як вибирати лавровий лист

 1. Цінність будь-якої спеції полягає в її ароматі.А він з часом випаровується. Звідси - і перша порада по вибору лавра. Досить понюхати його, і стане ясно, коли приблизно він був заготовлений.
 2. На кримських, кавказьких, середземноморських ринках можна знайти свіжий лавровий лист. Його, як правило, продають гілочками. В інших же місцях, де лавр не росте, краще брати цю спецію, упаковану в герметичний пакет.
 3. До речі, не має значення, свіжі чи листки вам пропонують або сушені: і ті, і інші практично не відрізняються силою запаху - тільки кольором. Тільки що зірвані мають насичено-зеленим відтінком, сушені - блідо-зеленим.
 4. На запашних листках не повинно бути ніяких підозрілих плям - рудих, чорних і т. Д.
 5. Найкраще вибирати цільні листочки - їх додають в блюда в процесі готування, а потім видаляють. Або ж - стовчене в дрібний порошок, але ніяк не ламані. Така фракція свідчить про неналежне зберіганні продукту.
до змісту ↑

Як зберігати лавровий лист

Як і будь-які інші спеції, листочки лавра бажано зберігати окремо від інших продуктів, в сухому місці. Попадання прямих сонячних променів на нього вкрай небажано, так як вони сприяють посиленому випаровуванню ефірних масел. Найкраще тримати лавр в добре закритій упаковці або ємності. І чим більше його там буде, тим краще!