Стейк з яловичини: рецепт приготування

Напевно, навіть найпалкіші художники і письменників не будуть сперечатися, що кулінарія - це теж мистецтво. Особливо даний факт підтверджується при готуванні такого блюда, як стейк із яловичини. Одна справа зварити макарони або приготувати напівфабрикатні пельмені. Але зовсім інша - правильно підсмажити стейк, щоб він максимально зберіг більшість своїх властивостей. Як приготувати стейк з яловичини?


Як правильно приготувати стейк з яловичини?

Як відомо, яловиче м'ясо в описуваному блюді може досягати трьох кондицій:
  • 1. Rare.
  • 2. Medium.
  • 3. Well-done.
Перший варіант - це блюдо з кров'ю. Воно подобається далеко не всім. Третій - це сильно просмажене страву, яке практично не виділяє сік. Його, як правило, вибирає ще менша кількість людей. А ось Medium - це так звана "золота середина". На ній ми в підсумку і зупинимося.

Рекомендації з приготування стейка з яловичини на сковороді

Для початку слід зазначити, що описується м'ясо не можна відбивати. У такому випадку воно втрачає більшість свого соку, і смажити його вже немає сенсу. Вибирати для приготування варто м'ясо без жилок і кісток, тобто з "міжреберної" частини. Тоді страва дійсно вийде дуже ніжним і ароматним. Різати яловичину стоїть на відносно великі шматки, товщина яких сягатиме приблизно 3 см. Якщо ви придбали яловичину в замороженому вигляді, врахуйте, що для вдалого приготування описуваного страви вам доведеться зуміти правильно його розморозити.А це вимагає певної кількості часу. Більшість фахівців рекомендують розморожувати стейк в звичайній камері холодильника. Також більш-менш підійде холодна (саме холодна, але не гаряча або тепла) вода. У першому випадку м'ясо можна буде готувати через день, а в другому - вже через 1 годину. Також не рекомендується розморожувати яловичину в мікрохвильовці, оскільки тоді буде неможливо домогтися її рівномірної прожарювання.

Стейк з яловичини: рецепт

На перший погляд рецепт стейка з яловичини виглядає дуже простим. Однак це припущення оманливе, оскільки головна складність в приготуванні даного блюда - це правильний вибір сили вогню, а також своєчасне перевертання і зняття стейка з плити. Інгредієнти:
  • 0, 8 кг стейка;
  • 50 г вершкового масла;
  • сіль і перець за смаком.
Як готувати стейки з яловичини:

Спочатку промиваємо і просушуємо м'ясо рушником.

Потім нарізаємо його на кілька шматків з вищезгаданої товщиною в 3 см.

Сковороду ставимо на сильний вогонь, після чого кладемо туди масло.

Перчимо якусь із сторін стейка і викладаємо саме цю сторону на посудину.

Перед перекиданням аналогічну операцію проводимо з другою стороною м'яса.

Час підсмажування залежить від того, який стейк з яловичини ви хочете отримати на виході. Якщо Medium, значить, смажте кожну зі сторін по 4 хвилини. Якщо Rare, тоді краще засікайте на секундомере приблизно 3 хвилини. Ну а для отримання скоринки і повної готовності стейка з яловичини всередині його слід смажити 5 хвилин. Солиться біфштекс з яловичини тільки перед подачею на стіл.

Стейки з яловичини в духовці

Приготувати стейк з яловичини можна і в духовці.В такому випадку яловичина вийде більш м'якою, а що утворилася скоринка не пропустить в м'ясі соки. Спочатку дане блюдо маринується близько години, потім обсмажується з двох сторін в розігрітій до 250 градусів сковороді по 2 хвилини, а після цього поміщається на 10-15 хвилин в духовку, температура в якій повинна бути дорівнює приблизно 170 градусів.