Буряк при грудному вигодовуванні

Зміст:
  • Геть стереотипи!
  • Джерело вітамінів
  • Сирий продукт краще не їсти

Новонароджені дуже чутливі до харчування, тому турботливі мами після появи їх на світ змушені переглядати свій раціон. Багато з них помилково вважають, що буряк при грудному вигодовуванні, в тому числі і варена - це шкідливий продукт, який необхідно забути. Однак лактація - це не хвороба, проте вона може звести нанівець всі запаси корисних речовин в материнському організмі і їх треба поповнювати.

Можна, звичайно, приобресть в аптеці дорогі вітаміни в надії, що вони допоможуть відновити вітамінний баланс. Однак не факт, що ця синтетична підгодівля материнського організму не викличе у малюка алергії. Буряк ж при грудному вигодовуванні - це те, що потрібно для поповнення запасів корисних речовин, адже в ній їх стільки, що навіть уявити собі важко.

Геть стереотипи!

На жаль, чимало серед нас тих, хто впевнений: варений буряк мамі, що годує протипоказана. Однак цей досить поширений стереотип не має під собою абсолютно ніяких підстав. Справа в тому, що буряк для мам і їх немовлят абсолютно безпечна - соврем навпаки! Не дивлячись на свій яскравий колір і досить насичений смак, цей овоч просто не здатний викликати алергію.

Більш того: важко знайти продукт, який би містив у собі стільки різних корисних речей, як буряк. Правда, її потрібно правильно готувати і не особливо нею захоплюватися.

до змісту ↑

Джерело вітамінів

Щоб остаточно переконатися в тому, що мамі, що годує буряк можна і потрібно їсти, слід познайомитися з нею ближче.

  1. Головне, чому педіатри настійно рекомендують молодим матусям налягати на буряк, - це велика кількість в ній заліза. Нагадаємо: цей елемент відповідає за стан крові обох - і мами, і її малюка. При дефіциті їм обом загрожує анемія.
  2. Отримати остаточну відповідь на питання, чи можна матусям, які годують груддю, ласувати буряковими салатами, допоможе інформація, що в цьому коренеплоді йоду досить багато. Звичайно, не стільки, скільки його в морських делікатесах, проте вистачить, щоб підтримати годує організм.

  3. Варену буряк слід їсти регулярно, щоб не мати проблем зі стільцем, адже вона і токсини абсорбує, і травлення налагоджує, і легкий проносний ефект має. А все - завдяки тому, що є в ній яблучна, лимонна, а також молочна кислоти. Саме вони і стимулюють процес перетравлення потрапляє в організм їжі.
  4. Не варто довго роздумувати над тим, чи можна мамі, що годує бурякові салати і борщ, якщо її щитовидна залоза дає збої. За допомогою такого смачного ліки можна простимулювати її роботу, а в деяких випадках - навіть вирішити цю проблему.
до змісту ↑

Сирий продукт краще не їсти

Отримавши відповідь на питання, чи можна буряк жінкам, які ще не відмовилися від грудного годування, ще необхідно з'ясувати, в якому вигляді годуючим найкраще і корисніше її їсти. Звичайно ж, - варену, а ще краще - запечену в духовці. Приготована таким нехитрим способом, вона зберігає дуже велику кількість вітамінів.

А ось салати зі свіжої бурячок краще поки не готувати собі і не є. По-перше, в ній зберігаються не тільки всякі корисності, а й шкідливі речовини. Особливо це стосується недоморощенних коренеплодів. А це означає, що мамі, що годує краще утриматися від бурякових соків і страв з свіжого продукту - вже краще приготувати собі, коханій, варений буряк і запастися вітамінами.

Варену буряк слід гарненько проварити під кришкою, остудити, почистити і подрібнити. Приголомшливо смачний салатик з вареної бурячок і морквини, заправлений олією соняшнику або будь-яким іншим рослинним. Можна - і сметаною, а ось майонез в даному випадку краще відкласти на потім.

Звичайно, якщо мамі, що годує запропонувати буряковий сік упереміж з морквяним, приготований з доморощених коріння, відмовлятися не варто, адже це - справжній вітамінний коктейль. Але і зловживати таким вітамінним напоєм не варто - досить пари ковтків в день, щоб подолати дефіцит вітамінів. До того ж якщо в буряковий сік додати трохи меду, вийде смачне ліки, які допоможуть збільшити кількість молока.

Так що цілком очевидно, що відповідь на питання про те, чи можна годуючим буряк, буде тільки позитивним. Головне - не переборщити! ...