Буряк

Зміст:
  • Бурякова біографія
  • Хімічний склад, харчова цінність і калорійність буряків на 100 грам
  • Корисні властивості буряка
  • Чим шкідлива буряк
  • Як вибрати буряк Зберігання столового буряка взимку в льосі і в домашніх умовах
  • в нашій країні важко буде відшукати такий город, де б не ріс цей кор неплідність, без якого не вийде ні вінегрет, ні борщ. Цьому овочу впору ставити пам'ятник, за його популярність і чудовий смак, до того ж червона столовий буряк має ну просто колосальні корисні властивості.

Вона і лікує і годує, як же її НЕ цінувати, саме тому ми не уявляємо нашої кухні без буряка, і тому прагнемо заготовити його взапас на зиму.

Бурякова біографія

Давним-давно, 4 тисячі років назад, на берегах Середземного моря був вперше виявлений дивовижний плід, якому присвоїли ім'я Мангольд. Це було не що інше, як дикоросла буряк.

Перси відразу ж розсмакували це частування від природи, проте на перших порах все більше налягали на бадилля, навіть не думаючи побачити в корінь.

І лише через досить значний період, агрономи Стародавньої Персії почали культивувати буряк, як коренеплід і як лікарська рослина, оцінивши по достоїнству лікувальні властивості червоного буряка.

Естафету по вирощуванню Мангольд у них перехопили турки, а слідом за ними римляни і так покотилася слава про чудо-овочі по всьому світу. І лише до 10 століття головний інгредієнт слов'янського борщу дістався до Русі, де полюбився всім від малого до великого, від селян до бояр.

І загалом, в дикорослому вигляді буряк можна виявити і понині в Ірані, Індії та Китаї, а також на узбережжі Чорномор'я і Каспію.

до змісту ↑

Хімічний склад, харчова цінність і калорійність буряків на 100 грам

Сьогодні наш раціон харчування важко собі уявити без цього бордового коренеплоду. Основними передумовами до зрослої затребуваності цього овоча стали його цілющі властивості і багатий на корисності склад, зокрема на вітаміни, які містяться в буряку в величезних кількостях, а також на мінерали, з яких залізо (Fe) займає лідируючі позиції, що особливо важливо для гемоглобіну і, відповідно, крові.

Крім цього найцінніше зміст буряка підкріплюється і наявністю різних органічних кислот, пектину, клітковини і цукру, зміст якого варіюється від 9 до 18, 5%.

Ну а скільки ж калорій в свіжої та вареною буряках і який її хімічний склад в перерахунку на цифри, ми дізнаємося з таблиці.

Калорійність

Вуглеводи Білки Жири Вітаміни Мікроелементи Сира
буряк 49 Ккал 11, 55 м 1, 4 г 0, 1 г Вітамін PP - 0, 2 мг

Бета-каротин - 0, 01 мг

A (ретинол) - 2 мкг

B

1 (тіамін) - 0, 02 мг B 2

(рибофлавін) - 0, 05 мг B 5

(пантотенова) - 0, 1 мг B 6

(піридоксин) - 0, 07 мг B 9

(фолієва) 13 мкг C (аскорбінова кислота) - 10 мг E (токоферол) - 0, 1 мг

PP (Ніацин) - 0, 4 мг

Ca - 37 мгMg - 22 мгNa - 46 МГК - 288 мг

P - 43 мг

Cl - 43 мг

S -7 мг

Fe - 1, 4 мг

Zn - 0, 425 мг

I -7 мкг

Cu - 140 мкг

Mn - 0, 66 мг

Cr - 20 мкг

F - 20 мкг

Mo - 10 мкг

B - 280 мкг

V - 70 мкг

Co - 2 мкг

N i - 14 мкг

Rb - 453 мкг

Варена

(відварна)

буряк 42 калорії

10, 8 г

1, 8 г 0, 0 г Бета-каротин - 0, 02 мгA (ретинол) - 2, 0 мкгB 1 (тіамін) - 0, 03 мгB 2 (рибофлавін) - 0, 04 мг B 3

(пантотенова) -0, 16 мг B 6

(піридоксин) - 0, 07 мг B 9

( фолієва) - 19 мкг C (аскорбінова кислота) - 5 мг E (токоферол) - 0, 04 мг

К (филлохинон) - 0, 2 мкг

PP (Ніацин) - 0, 33 мг

Холін - 6 мг

Ca - 16, 5 мгMg - 24 мгNa - 77 МГК - 325 мг

P - 40 мг

Fe - 0, 81 мг

Zn - 0, 34 , 9 мг

Cu - 74, 9 мкг

Mn - 0, 33 мг

Se - 0, 71 мкг

до змісту ↑

Корисні властивості буряка

Безсумнівно, в буряка приховані справжнє джерело еннейшіх речовин, які здатні самим позитивним чином позначитися на нашому здоров'ї.

Що ж несуть в собі ці біологічно активні сполуки, ніж корисна для організму сира червоний буряк, і яка її користь після термічної обробки? Цікаво дізнатися і якої шкоди вона може принести і чи варто від неї відмовлятися. На ці та багато інших питань ми постараємося дати вичерпні відповіді в даній статті.

Хімічний склад цього коренеплоду можна вважати унікальним. Одним тільки солям калію і кальцію, що містяться в неймовірних кількостях в даному коренеплоді, можна складати оди, адже саме від них безпосередньо залежать всі обмінні функції нашого організму.

серцево-судинну систему людини також зможе підтримати буряк, адже магній і цинк в його складі є одними з головних "кардіологів", серед безлічі хімічних елементів.