Буряк для діабетиків

Зміст:
 • Корисні властивості буряка
 • Діабет 1-го типу
 • Діабет 2-го типу
 • Протипоказання Є хвороби, лікування яких спирається на харчування не менше, ніж на медикаменти, і тоді діагноз диктує людині спосіб життя аж до дрібниць. Сьогодні ми розповімо про споживання буряка при цукровому діабеті, чиї лікувальні властивості з успіхом застосовуються для лікування багатьох патологій. У якій кількості, в якій обробці, коли і в яких поєднаннях - ці подробиці ми і проаналізуємо в статті.

Чи можна при діабеті є буряк? В цілому - так. За винятком кількох важливих застережень, буряк і для діабетиків залишається доступним продуктом.

Корисні властивості буряка

Овоч, який можна придбати цілий рік, можливий до тривалого зберігання без істотної втрати властивостей, що становить основу класичних страв цілих народів. Тут і український борщ, і вінегрет, і тертий салатик з чорносливом.

І скрізь присутній видатний мінеральний склад, де налічується 7 макро- і 13 мікроелементів.

Кальцій, магній, калій, фосфор і сірка, залізо, цинк, йод, мідь, хром, рідкісні ванадій, кобальт і рубідій.

 • З вітамінів, що містяться в буряку, особливо важливі наріжний антиоксидант вітамін С і більшість вітамінів групи В.
 • Є також вітамін РР, корисний для судин, і біофлавоноїди.
Однак при діабеті доводиться звертати увагу не тільки на багатство поживного складу.Перший критерій - це калорійність, глікемічний індекс і хлібні одиниці (для діабетиків 1-го типу, які постійно приймають інсулін).

Калорійність овоча

Буряк радує нас відносно низькою калорійністю, всього 42 ккал на 100 гр свіжого продукту.

Надихає вона і високим вмістом клітковини, в тому числі розчинної у воді. Завдяки цьому буряк допомагає очищенню кишечника, підтримує необхідні умови для балансу мікрофлори, абсорбує і виводить надлишки небезпечних нутрієнтів, в тому числі холестерину. Все це важливо при діабеті.

Глікемічний індекс

Однак райдужну картину затьмарює чимала кількість вуглеводів і глікемічний індекс, який істотно підвищується, як тільки ми переводимо погляд з сирого буряка на варену. А адже саме варена буряк - улюблений завсідник нашої кухні.

При цукровому діабеті можлива нерівнозначна строгість в обмеженнях.

до змісту ↑

Діабет 1-го типу

Діабетикам 1-го типу слід задуматися про найбільш суворої тактиці - зрідка вживати невелику кількість буряка в свіжому вигляді, зі строгим обмеженням вареної.

А вкрай рідкісне вживання вареного буряка повинно бути в рецептурах, як описано нижче.

до змісту ↑

Діабет 2-го типу

При діабеті 2-го типу до кулінарній обробці можна поставитися з помірним радикалізмом. В середньому до 100-120 грамів вареного буряка за день і чіткі зміни в класичних рецептах допоможуть використовувати буряк без побічних ефектів.

Наприклад, знизити кількості вінегрету (або прибрати з нього варену картоплю, адже в жертву потрібно приносити інгредієнт з найменшою поживною цінністю).

 • В борщах зменшити жирність, виключити картоплю і додати більше пісного м'яса.
 • Класичний зимовий салатик залишити без чорносливу та вживати разом з нежирними білками, в тому числі додаючи в салат зернистий сир.
 • Такий підхід допоможе знизити масу тіла, стабільно закріпити нормальний рівень глюкози в крові і практично забути про існування діабету.

Однак досягти цього можливо рівно на той період, поки образ життя залишатиметься адекватним особливостям обміну. На жаль, навіть діабет 2-го типу, не будучи на інсулінозалежний, вимагає суворого контролю в харчуванні.

до змісту ↑

Протипоказання

При цьому слід пам'ятати про протипоказання до вживання буряка.

Це гастрит, дуоденіт, коліт і гострі розлади травлення з діареєю.

 1. Також - сечокам'яна хвороба. Навіть якщо це дрібні конкременти, які не турбують, або "невинний пісочок" на УЗД.
 2. На жаль, але нирки - одна з трьох головних мішеней для цукрового діабету. Тому їх стан часто скомпрометовано самою хворобою, але довго не проявляється в виразних нездужання.

Ось чому потрібна особлива обережність по відношенню до всіх потенційно небезпечних продуктів харчування. Буряк в будь-якому вигляді - це високий вміст оксалатів, поряд з такою ж звичною нам гречкою. Така інформація повинна бути врахована кожним діабетиком.

Буряк при цукровому діабеті - черговий тонкий аспект харчування діабетиків, кожному з яких хочеться контролювати хронічну хворобу без втрати якості життя. У правильній відповіді на нього багато що залежить від індивідуальних особливостей, швидкості розвитку хвороби і його загальної ваги. Перш ніж спиратися на загальні викладки, зібрані в цій статті, порадьтеся з лікарем. І якщо лікар не накладе вето на улюблений коренеплід, то приємного вам апетиту!