Заготовки з брусниці на зиму


Брусниця містить в собі величезну кількість вітамінів, які хотілося б отримувати не тільки влітку, а й взимку. Купити свіжі ягоди, часом, просто неможливо, а якщо вони десь і є, то неймовірно дорогі, тому, ще влітку слід подумати про те, заготовки з брусниці на зиму можуть принести багато користі. Крім того, що вона смачна, вона ще й вважається відмінним лікарем, що подвійно важливо. З брусниці, як і з будь-якої іншої ягоди, можна приготувати досить багато всього: варення, джеми, компоти, наливку або ж просто закрити мочену брусницю, з якої вже взимку можна успішно готувати і десерти, і багато інших страви.

Мочена брусниця чудово підходить як прикраса і смачна добавка до м'ясних, рибних страв і просто до гарнірів, а також є хорошою добавкою до салатів. Традиція замочувати брусницю пішла ще з давньоруської кухні, так як ягода заслужено вважалася багатим джерелом вітамінів і життя. Щоб замочити брусницю знадобиться всього нічого: ягоди, цукор і вода. Інгредієнти краще брати в співвідношенні до кількості ягід - на кіло брусниці візьміть 300 г цукру і стільки ж води.

Приготування - зовсім елементарне: ягоди ретельно перебрати і промити під проточною холодною водою. Потім засипте все по банкам і приготуйте цукровий сироп - потрібно повністю розчинити цукор у воді, створивши сиропної суміш, якої заливається брусниця в банках.На цьому все - банки потрібно закрутити і поставити зберігатися в холодне місце, наприклад, підвал.

Приблизно таким же способом робиться дуже смачний компот з брусниці, який дуже сподобається тим, хто не дуже любить солодкі компоти. Для однієї трилітрової банки компоту вам знадобиться 3 склянки свіжої брусниці, пів кіло цукру і 3 л води. Відповідно, якщо ви плануєте приготувати більше компоту - множимо всі на кількість банок.

Перед початком варіння потрібно добре помити всі банки, їх навіть годі й стерилізувати (проварити хвилин 10 потрібно буде тільки кришки). Незіпсутий брусницю гарненько промиваєте під холодною проточною водою (для цього відмінно підійде друшляк або сито) і розкладає по банках. Кожна з них повинна бути заповнена як мінімум на 1/3, а краще на половину, для гарної концентрації компоту. Потім, в окремій великій каструлі зваріть сироп з води і цукру - дочекайтеся поки вода закипить, а цукор повністю розтане. Отримані сиропом по самі вінця банки заливається брусниця. Тепер потрібно тільки міцно закрутити стерилізовані банки, перевернути їх, укутати ковдрою на 12 годин і видихнути - корисний і смачний компот на зиму готовий.