Хлібний квас з дріжджами

Зміст:
  • Рецепт хлібного квасу з дріжджами

Майже в кожній країні є свої популярні національні напої, а господині часто обмінюються їх секретами з сусідами і друзями. Наш національний напій - квас, і ми з задоволенням поділимося з вами, як зробити хлібний квас в домашніх умовах - для втамування спраги і здоров'я. Завдяки особливому складу, цей цілющий напій підвищує нашу працездатність, поліпшує травлення і насичує організм поживними речовинами.

Квас - найдавніший напій, відомий ще в Давньому Єгипті за 3 тисячоліття до н. е. І слов'янські народи варили кваси, коли Київської Русі ще не існувало. Повсюдним і щоденним напоєм на Русі квас став, починаючи з XII-XIIIвека, а до XV століття квасних сортів налічувалося понад 500! У Росії дуже почесною професією була професія "квасник", а її носії були вузькими спеціалістами в приготуванні певних квасних сортів.

І до сих пір, в селах, де збереглися національні традиції в споживанні квасних напоїв, говорять про те, як "зварити" квас, а не приготувати, що вельми красномовно говорить про глибоке коріння всенародної любові до цього дивовижного напою.

Домашній квас із чорного хліба можна зварити з додаванням дріжджів і без них. Дріжджі прискорюють дозрівання напою, а тому цей спосіб дуже популярний серед кулінарів.

Але квасні напої на дріжджах мають серйозні протипоказання - їх не можна пити діткам і вагітним жінкам, оскільки, так чи інакше, дріжджі роблять напій слабоалкогольних.Але всім іншим людям його пити дуже корисно, а тому розглянемо популярний рецепт приготування хлібного квасу на дріжджах.

* Порада від кухарчуком
Основне правило отримання якісного хлібного квасу будинку - це чиста і м'яка вода. Тому перед застосуванням в домашньому рецепті водопровідної води, її потрібно обов'язково прокип'ятити. Можна також використовувати відфільтровану воду або джерельну (лісову). Кринична вода часто характеризується підвищеною жорсткістю і її також рекомендується кип'ятити.

Рецепт хлібного квасу з дріжджами

Як робити квас з хліба в домашніх умовах із застосуванням хлібопекарських дріжджів, але так, щоб запах дріжджів не вловлюють? Це можливо, якщо набратися терпіння і зробити все по технології. Технологія - триетапна, але в результаті у вас вийде домашній квас найвищої якості!

Етап I: приготування закваски на хлібі і дріжджах

Невеликі шматочки чорного хліба з корками підсушують в духовці до легкої чорноти. Від ступеня засмаженою сухарів залежить колір кінцевого продукту.

Починаємо готувати закваску: в чисту банку ємністю 3 л засипаємо 100-150 г сухарів, 3-4 ст. л. цукру і заливаємо окропом на три чверті обсягу банки. Ми залишаємо остигати до 30-35 градусів. Краще робити заливку сухарів на ніч, накривши банку махровим рушником для утримання тепла максимальний час.

15 г пресованих дріжджів розчиняємо в половині склянки теплої води, вливаємо в банку з сухарями, розмішуємо і накриваємо ємність рушником або марлею. Ставимо в тепле куточок для бродіння. Чекати готовності закваски доведеться добу або трохи більше. Під час бродіння розм'яклі сухарі піднімаються догори, а закваска залишиться внизу.

Через добу верхній шар сухарів вибираємо ложкою, рідина зливаємо в раковину, оскільки вона сильно пахне дріжджами і пити її неприємно. Те, що залишилося на дні банки і є закваска на дріжджах. Викладаємо її в чисту 3-хлітровую банку і приступаємо до другого етапу приготування напою з хліба.

* Порада від кухарчуком
Найпопулярніший домашній рецепт квасу - з бородинского хліба, которийпрідает народному еліксиру пікантну кислинку і аромат. Спробуйте і ви!

Етап II: приготування молодої квасу на заквасці

Молодий квасок на свіжій заквасці матиме легкий дріжджовий запах, але з кожною новою порцією напою запах дріжджів буде ставати все слабше і незабаром зникне зовсім!

До свежеприготовленной заквасці досипаємо 150 г сухарів з бородинского хліба, третину склянки цукру (готовий продукт можна потім підсолодити більше) і заливаємо теплою (30-35 градусів) кип'яченою водою, не доливаючи до горлечка 5 см. Накриваємо рушником і ставимо бродити.

Приблизно через добу квасок готовий. Зливаємо готовий настій в чистий посуд через шар марлі, щоб напій радував око і в ньому не плавали зважені частинки хліба. Перед тим, як поставити його охолоджуватися, розливаємо по пляшках, в кожну кидаємо по кілька родзинок, щільно закриваємо і ставимо в холодильник для газування.

Етап III: використання закваски для наступних порцій квасних напоїв

Перед тим, як приготувати нову порцію, із решти гущі вибираємо всі великі шматки хліба, а на решті заквасці ставимо свіжий квасок. Таким чином, у вас завжди буде вдома бадьорить і дуже корисний для травлення напій - справжній еліксир здоров'я!

Кількість закваски буде все збільшуватися, вона буде ставати все міцніше і ефективніше, а запах дріжджів повністю зникне.Звичайно, вам стільки не потрібно, а тому ви її або роздавайте знайомим, родичам і друзям або викидайте.

Закваска не зіпсується, якщо зберігати її в холодильнику. Перед зберіганням нічого в неї не додавайте (особливо цукор), трохи розбавте кип'яченою водою, щільно закрийте і розмістіть у верхньому відділі, ближче до морозильній камері. Зберігається закваска більше 2-3 тижнів.

Для приготування свіжого квасного настою з хліба, вам залишиться тільки вийняти з холодильника заповітну баночку і поставити нову порцію! Пам'ятайте, що готувати його потрібно не тільки в літню спеку, а й взимку він дасть вам силу і здоров'я, підтримає імунітет і нормалізує обмін речовин. Хлібний квас в домашніх умовах - гарантія високої якості і безпеки продукту!