Крупа гречана

Зміст:
  • Калорійність
  • Як вибрати якісний продукт
  • Зберігання продукту

Крупа гречана серед всіх інших круп утримує першість за своєю енергетичною цінністю і корисним властивостям. Недарма гречку використовують не тільки в якості гарнірів до овочевих, рибних і м'ясних страв, а й для приготування самостійних страв - запіканок, Крупеніков, пудингів, котлет і зраз.

Гречка містить в рази більше мікро- і макроелементів, ніж будь-яка інша крупа. У ній також багато найцінніших вітамінів (групи В і PP) і важливих для травлення поживних речовин: білка (13-15%), крохмалю (65-70%), цукрів (2-2, 5%), клітковини (1, 1 -1, 3%) і жиру (2, 5-3%).

Вміст незамінних амінокислот у білку наближає гречку до продуктів тваринного походження, тому часто в дієтах її рекомендують вживати замість м'яса. Її загальний білковий склад порівняємо зі складом бобових культур.

У порівнянні з іншими крупами, крупа гречана дуже корисна для дієтичного харчування, оскільки в ній багато клітковини і мало вуглеводів. Страви з гречки показані при гіпертонії, атеросклерозі, хворобах печінки і різних розладах метаболізму (обміну речовин).

Калорійність

100 г сухої крупи - 307 ккал

до змісту ↑

Як вибрати якісний продукт

Найякісніша крупа - блідо-коричнева, з цілими зернами однакового розміру. Чим світліше за кольором крупа, тим вона корисніша для здоров'я. Крупа повинна бути сухою і сипучої в пакеті, а зерна вільно ковзати по пакету і відносно один одного.

Вищий сорт відрізняється від першого тим, що не містить чорної лушпиння, сторонніх домішок і сміття. Вона однорідна і красива.

до змісту ↑

Зберігання продукту

Гречка - одна з небагатьох культур, яка не потребує засобах захисту рослин від шкідників. Її коренева і наземна частини настільки стійкі, що її посіви нічим не обробляють. З цієї причини в гречаній крупі вкрай рідко заводяться комахи-шкідники.

Гречка не любить зайвої вологи, вона починає її вбирати і псується. Тому зберігати її потрібно в сухому місці, в щільно закритому скляному або керамічному ємності.