Буфет - антикваріат або погляд у майбутнє?


Напевно одне з найяскравіших спогадів дитинства для багатьох з нас - масивний буфет на бабусиній кухні, де, при бажанні, можна було відшукати заховані цукерки або варення. Минув час, буфети, здавалося б, пішли в минуле, але - ненадовго.
Сьогодні вони знову входять в моду, причому займають місце вже не на кухнях, а почесне - в їдальнях, особливо в приватних будинках, де розміри приміщення можуть дозволити вибирати меблі швидше для естетики і стилю, ніж для функціональності. Не випадково клієнти, які замовляють професійний дизайн інтер'єру котеджу, все частіше просять передбачити в їдальні місце для буфета.
Взагалі, буфет - це меблі для зберігання посуду, приладів і столової білизни. Класичний варіант передбачає наявність трьох ярусів - нижній закритий, середній - містка ніша, і верхній - зазвичай за склом. Відповідно, в закритих ящиках прийнято зберігати серветки і скатертини, а за склом - посуд.
Однак сьогодні з'являються нові моделі. Так, наприклад, у продажу можна зустріти низькі буфети, за формою більше нагадують комоди. З'являються і цікаві функції, наприклад, буфет-бар - з відділенням для пляшок і борозенками для келихів або фужерів. Або буфет - столик сервіровки, з додатковою відкидною поверхнею.
Більш того, такі меблі приваблива ще й тим, що вона може відмінно вписатися практично в будь-який стиль інтер'єру, крім, мабуть, етнічного.Цінителі класики, безсумнівно, виберуть буфет "під старовину", масивний, дерев'яний, з хитромудрими прикрасами і кованої фурнітурою. Можна сьогодні придбати і мінімалістський буфет, і навіть в стилі хай-тек.
Колись буфети передавалися майбутнім поколінням в якості спадщини, на них наносилися фамільні герби, вони служили символами роду. Напевно, справедливим буде твердження, що сьогодні ця тенденція повертається, і буфет - це не просто предмет антикваріату, але наша зв'язок з майбутніми поколіннями.