Масло вершкове

Зміст:
  • Калорійність
  • Як вибрати якісний продукт
  • Зберігання вершкового масла

Масло вершкове - харчовий продукт, одержуваний способом збивання (сепарування) вершків. Вершки отримують найчастіше з коров'ячого молока, іноді з козячого, овечого та ін.

Вершкове масло містить високий відсоток молочного жиру (50-82, 5%), а в топленому маслі його зміст досягає 99%. Вершкове масло відрізняється від вершків співвідношенням жиру і води.

У продукті містяться білки, вуглеводи, мінеральні речовини, водорозчинні вітаміни і вода. У складі масла є вітаміни А і D, токофероли і каротин (в літньому маслі). Воно майже повністю (до 91%) засвоюється організмом.

Цей харчовий продукт дуже рідко використовується як окрему страву. Як правило, він використовується в поєднанні з іншими продуктами: з хлібом, кашами багатьма іншими простими і складними стравами (супи, креми, м'ясні і рибні страви, тісто). Також масло часто використовують для обсмажування різних продуктів.

Має невисоку температуру плавлення (33-35 градусів) і таку ж невисоку температуру затвердіння (15-25 градусів).

Калорійність

100 г продукту - 748 ккал

до змісту ↑

Як вибрати якісний продукт

Масло вершкове випускається з додаванням солі або без солі, т. Е. Солоне і несолоне.

В залежності від виду вершків, масло поділяється: на солодко-вершкове (свіжі, пастеризовані вершки) і на кисло-вершкове (пастеризовані вершки з молочнокислої закваскою).

Масова частка молочного жиру в маслі теж різна, і від неї залежить назва масла:

  • Традиційне - масова частка молочного жиру 82, 5%
  • Любительське - частка жиру 80, 0%
  • Селянське - частка жиру 72, 5%
  • Бутербродне - частка жиру 61, 0%
  • Чайне - 50%.

Колір масла зазвичай від біло-молочного до світло-жовтого. Шматок повинен бути однорідним за кольором. Насичений жовтий колір по краях шматка свідчить про природному окисленні продукту.

Взимку маслечко має бути білим або світло-жовтим, а ось влітку воно більш жовтого кольору через те, що корови харчуються свіжими травами і кормом, а не соломою або комбікормами. Якщо в зимовий період масло жовте, то це означає присутність в продукті барвників.

Ще можна перевірити якість продукту простим розколюванням замороженого масла ножем. У якісного продукту краю зламу нерівні.

до змісту ↑

Зберігання вершкового масла

Зберігати вершкове масло слід в холодильнику, пергаментному папері або в фользі. У фользі його можна зберегти свіжим до 20 днів, а в промасленим папером - до 10 днів. Якщо температуру зберігання знизити до негативної, термін зберігання можна збільшити до 90 днів.

Слід також враховувати, що молочні жири легко вбирають сторонні запахи, тому продукти з них потрібно зберігати в щільно закритій тарі або поліетилені.