Метелик з паперової серветки

Зміст:
 • Як красиво загорнути метелика з паперової серветки
 • Покроковий майстер клас
 • Кілька правил етикету в використанні серветок за столом

Чудово сервірований стіл - це не тільки вишуканий фарфор і столові прибори, або грамотно підібраний текстиль. Крім текстилю, стіл перетворюють оригінально складені серветки, тому вміння красиво загорнути серветки - необхідна навичка гостинної господині. Це дуже захоплююче заняття вам сподобається настільки, що ви будете колекціонувати нові і нові способи їх складання.

Як красиво загорнути серветки перед торжеством? Звичайно, заздалегідь, щоб не поспішати перед приходом гостей і прикрасити кожен прилад додатковими елементами декору. А хіба красива метелик з яскравого паперового квадрата - не елемент дизайну? Давайте подивимося, як красиво загорнути паперові серветки у формі метелика - з яскравими крильцями і довгими вусами.

Необхідний інструментарій:

 • Упаковка великих тришарових паперових серветок. Вибирайте вироби яскравого забарвлення - однотонні або з принтом. Уявіть, який зовнішній вигляд матиме цей елемент на тарілці. Або підбирайте колір під декор порцеляни.
 • Гнучка дріт, здатна утримати форму, обклеєна стрічкою, вирізаної з тієї ж паперової серветки.
 • Достатня площа стільниці, де ви зможете працювати, не боячись змахнути зі столу тарілку або вазу.
 • Ваше бажання здивувати своїх домашніх та гостей.

Як красиво загорнути метелика з паперової серветки

Крок 1

Перш, ніж почати роботу, підготуйте дріт для "вусиків" метелики. Для цього наріжте дріт шматочками завдовжки 12-15 см. Одну серветочку розшарується і лицьової квадрат наріжте смужками шириною в 1, 5-2 см. Занурте шматок дроту в клей ПВА і оберніть його серветковий смужкою. Відкладіть усі "вусики" підсихати. Зробіть стільки заготовок, скільки "метеликів" ви маєте намір скласти.

Також ви можете купити спеціальний вощений шнур в магазинах рукоділля або скрапбукінгу.

Крок 2

Беремо перший квадрат, розгортаємо його і розгладжуємо на стільниці лицьовою стороною до поверхні столу. Робимо дві зустрічні поздовжні складки, отримуючи вузький прямокутник.

Вільні кінці верхньої половини квадрата відвертаємо косою складкою і загладжуємо пальцями.

Те ж саме повторюємо з нижньою половиною. Ставимо якийсь фіксує предмет на верхні складки.

Крок 3

З нижніх складочок починаємо формувати "крильця" метелика. Для цього звертаємо їх, захоплюючи всю їх ширину, відкритими гофрованими загинами шириною приблизно 3 см. Всього у нас виходить 8 складочок з 4-ма ребрами. Злегка загладжуємо їх і переставляємо фіксує предмет в центрі цієї заготовки.

Крок 4

На цьому етапі формуємо верхній край "крил" метелики. Якщо на нижній частині серветковий квадрата ми робили відкриті складки, то на верхній - закриті. Т. е. Вгорі звертаємо серветку трубочкою до середини. В середині гофровані та закриті складки зустрічаються.

Крок 5

Перевертаємо роботу на зворотну сторону і не складаємо верхню і нижню всередину, а навпаки - відкриваємо їх назовні.

Знову перевертаємо роботу і, притримуючи пальцями центр складок, вільною рукою прикладаємо підготовлений зажим з дроту, захоплюємо всю збірку джгутом і легко скручуємо його у центру одним витком, фіксуючи всю конструкцію.

Більше одного витка не робитимете ви, щоб цей предмет сервіровки можна було легко розгорнути перед прийомом їжі. Вільні кінці дроту загинаємо в кільце, імітуючи довгі "вусики" у метелика.

Крок 6

Повторюємо всі маніпуляції із запланованим кількістю приладів. Скільки "метеликів" буде пурхати над вашим святковим столом!

Ми крок за кроком розглянули, як красиво загорнути паперові серветки у формі метелика, а тепер залишилося тільки розкласти їх по тарілках і зустрічати довгоочікуваних гостей!

до змісту ↑

Покроковий майстер клас

до змісту ↑

Кілька правил етикету в використанні серветок за столом

 • Фігура з паперових квадратів подається на тарілці для використання! Не можна відкласти її, не розгортаючи. По-перше, це неувага до господині, яка намагалася вас здивувати, а по-друге, можна уславитися неохайним людиною. Салфеточка дається для того, щоб ви витирали губи або пальці під час їжі.
 • Не можна робити розмашисті руху при розгортанні складеного в певну форму столового предмета або трясти їм над тарілкою.
 • Це предмет гігієни, але не варто активно їм витиратися, а слід лише легко промаківать губи.
 • Розгортати серветку можна тільки після подачі першої страви. Якщо ж стіл вже заставлений стравами, то робити це можна тільки слідом за господарем будинку.
 • Ніколи не заправляйте паперову серветку за верхній край одягу (за комір).
 • Залишаючи стіл, залишайте акуратно складений предмет гігієни зліва від тарілки або на сидінні стільця.