Субпродукти в дитячому харчуванні


Страви з субпродуктів зроблять меню вашого малюка не тільки різноманітним, але і корисним. На думку дієтологів, дитина готова до засвоєння такої їжі вже з восьмимісячного віку. А що міститься в потрошки антианемический набір здатний зміцнити імунітет малюка.
У дитячій кулінарії використовують тільки декілька видів субпродуктів - язик, печінка, серце. Але вміла мама приготує з них чудові делікатеси!
Куряча, свиняча, теляча, яловича, індича печінка містять величезну кількість заліза і вітаміну В12. Вибираючи печінку, вибирайте світлу і яскраве. Темний відтінок печінки у старих тварин. По фактурі вона повинна бути гладка, без зернистості.
Перед приготуванням необхідно ретельно промити печінку в воді, зняти плівку. Пропонуйте малюкові страви з печінки один раз в тиждень.
Свиняче, куряче, кроляче, яловиче серце також є відмінним джерелом заліза. Вони повинні бути рожевого відтінку, без жорстких трубок і жирового прошарку. Сліди крові в серцевих камерах свідчать про свіжість продукту. Перед кулінарною обробкою трохи потримайте серце в воді, видаліть згустки крові і прожилки. Тільки після цього тушкуйте або відварюйте. Якщо дитина не вміє добре пережовувати таку їжу, готовий продукт пропустіть через м'ясорубку і додайте в овочеве пюре.
Телячий, свинячий, яловичий язик необхідний для підвищення гемоглобіну.Беріть продукт, від'єднаний від трахеї, промийте його, злегка наскрібши ножем і варіть протягом двох годин. Хвилин за 15 до готовності посоліть, додайте лавровий лист і головку ріпчастої цибулі. Готовий мову обдайте холодною водою, зніміть шкірку, наріжте тонкими скибочками, додайте овочевий гарнір.
Всі ці субпродукти потрібно варити, запікати або тушкувати, але не смажити. Пропонувати малюкові в невеликих кількостях, спостерігаючи за реакцією організму (щоб уникнути алергії).
Знайомство з іншими субпродуктами (легені, нирки, мізки) відкладіть до п'яти-шести років. Організм дитини поки не в змозі їх переробити. Небажано пропонувати і холодець, зварене на кістковому бульйоні або на свинячих ніжках.