Торт "Пташине молоко": спогади з дитинства


Торт "Пташине молоко" - це перший в СРСР торт, технологія приготування якого свого часу була запатентована. Виріб зі збитих яєць придумали кондитери ресторану "Прага" в Москві. У 1980 році вони подали заявку на реєстрацію свого винаходу, і в 1982-му спосіб виробництва був запатентований. Продаж торта здійснювалася в тому ж ресторані "Прага", і треба сказати, що від охочих купити торт "Пташине молоко" не було відбою: черга вибудовувалася, як до Мавзолею. Люди купували відразу по 3-5 тортів, щоб вистачило і собі, і знайомим.

Технологія виробництва торта "Пташине молоко"

Розробники рецептури чимало часу витратили на те, щоб знайти інгредієнт, який би надав кондитерському виробу ніжний смак і тане консистенцію. Рецепт торта "Пташине молоко" довго тримався в секреті. Вже пізніше стало відомо, що в якості такого унікального інгредієнта використовувався агар-агар - холодець з водоростей.

Відповідно до початкового рецептом в самому низу йде шар особливого тесту, не пісочного і не бісквітного, а скоріше нагадує за смаком кекс. Далі йде шар суфле, виготовленого на основі агар-агар, а зверху кондитерський шедевр прикрашається кремом і рідким шоколадом.

Торт "Пташине молоко" в домашньому виконанні

За рахунок того, що виготовлення не вимагає наявності спеціальних навичок, а також завдяки відмінному смаку, цей десерт став ідеальним для виконання в домашніх умовах.Господині часто змінювали оригінальний рецепт торта "Пташине молоко", тому зараз він існує в багатьох варіаціях. Наприклад, був придуманий торт "Танучий диво". Рецепт з фото цих ласощів і зараз користується успіхом.

Ми запропонуємо вашій увазі спосіб приготування, наближений до оригінального.

Торт "Пташине молоко": покроковий рецепт

Інгредієнти:

 • цукор - 2, 5 склянки;
 • вершкове масло - 100 грамів;
 • борошно - ¾ склянки;
 • яйця - 6 штук;
 • желатин - чверть столової ложки;
 • сода - пів чайної ложки;
 • лимонна кислота - чверть чайної ложки;
 • оцет - чверть чайної ложки;
 • для ароматизації: фруктовий сироп або варення, коньяк, ванілін - по 1 чайній ложці:
 • для глазурі: какао-порошок (можна кави), молоко, цукор - по 1 столовій ложці, вершкове масло - 25 грамів.

Приготування

 1. Розвести желатин в ¾ склянки кип'яченої охолодженої води і залишити розчинятися протягом двох годин.
 2. Взяти яйця, розділити жовтки і білки, помістити їх в окремі ємності, білки прибрати в холодильник.
 3. В ємність з жовтками додати в перерахованої послідовності півсклянки цукру, вершкове масло, погашену оцтом соду, борошно. Зрадити масі консистенцію однорідного тесту.
 4. Розділити тісто на чотири частини, сформувати чотири коржа, помістити в розігріту духовку до зарум'янювання (десь на три хвилини).
 5. В розчин желатину з водою додати лимонну кислоту, розділити розчин на три частини, в кожну з яких помістити будь-якої ароматизатор (наприклад, в одну частину - коньяк, в другу - фруктовий сироп або варення, в третю - ванілін).
 6. Збити білки з двома склянками цукру, розділити масу в рівних частках і з'єднати з трьома частинами розчину желатину і ароматизаторів.Три ємності помістити в холодильник для формування желе на кілька хвилин.
 7. Зробити глазур шляхом змішування всіх інгредієнтів (масло додавати найостаннішим) і прогрівання маси на слабкому вогні до закипання.
 8. Зібрати торт в послідовності: перший корж - желе з ваніліном - другий корж - желе з коньяком - третій корж - желе з варенням / сиропом - четвертий корж - глазур.
 9. Приблизно на годину прибрати торт "Пташине молоко" в холодильник.

Смачного!