Калорійність домашнього лимонаду

Зміст:
 • Підрахунок калорійності лимонаду
 • Заміна в рецептурі цукру
 • Газована вода в рецепті лимонаду
 • Висновки про калорійність лимонадів

Ох вже це вічний неспокій людини про накопичення надмірної ваги, коли звучить іронічний питання: "Чого б таке з'їсти, щоб схуднути?". Сьогодні ми зайдемо ще далі, звернувши невгамовне цікавість до розповіді про те, чого б такого випити, і скільки калорій в лимонад. Адже мало хто з гурманів зупиниться на простої думки, що краще питво для схуднення і підтримки нормальної ваги - це чиста питна вода без газу.

Ми вирішили проаналізувати калорійну таємницю лимонадів, щоб вміло керувати енергетичною цінністю прохолодних напоїв, яка буде адекватна нашим добовим витратам. Це необхідно, виходячи з калорістіческой теорії: для утримання ваги є лише один спосіб - з'їдати рівно стільки, скільки витрачаєш.

Значить, інтерес до калоражу виправданий навіть у такого полегшеного напою, як лимонад.

Підрахунок калорійності лимонаду

З чого ж складається калорійність лимонаду? Складаємо калорійність інгредієнтів і отримуємо калорійність всього обсягу готового лимонаду. Ділимо на число склянок - вуаля! Перед нами відповідь, скільки калорій в одній склянці цього лимонаду.

В середньому калорійність буде коливатися від 48 до 150 ккал на склянку.

Досить легкими лимонадом будуть все ті, де головний інгредієнт базового рецепта не володіє виражено кислим смаком і містить не більше 70 кілокалорій на 100 гр продукту.Це дозволяє не використовувати в рецептурі багато цукру, який є основним джерелом калорійності лимонадів.

Для прикладу, наведемо розрахунок, скільки калорій в лимонад мохіто. Добре втамовує спрагу рецепт містить в одній склянці від 50 ккал:

Маса Білки, г Жири, г Вуглеводи, г Калорійність, ккал
Лимонад 500 мл 0 0 32 128 Лимон
1 шт. (30 г) 0, 27 0, 03 0, 9 5 М'ята свіжа
За смаком - - - - Лід За смаком
- - - - Разом 530 г
0, 27 0, 03 32, 9 133 Склад на 100г готового напою 0, 05 0, 01
6, 21 25, 09 Якщо готувати солодший лимонад, збільшуючи вміст цукру, або додаючи ром, калорійність склянки лимонаду мохіто виросте. І це справедливо для всіх рецептур. до змісту ↑

Заміна в рецептурі цукру

Запам'ятаємо головне: основа калорійності лимонаду - це цукор. І хоча наш фокус спрямований на число калорій, не менш важливо розуміти те, що цукор - це порожні калорії, так як поживна цінність у них низька.

Додаючи фруктозу - найсолодший з цукрів - ми знизимо тільки кількість інгредієнта, але не каллоража.

Використання меду - теж не вихід в пошуках зниження калорійності. Він зіставимо з цукром. До того ж мед належить до продуктів, які часто викликають алергію.

Та й в цілому занадто солодкі лимонади - невдало вибір для щоденного вживання, тому що їх глікемічний індекс високий. Засвоєння цукру не сповільнюється харчовими волокнами, як це було б, з'їж ми будь-який з фруктів цілком або в складі салату.

 • Тому постійно тамуючи спрагу солодким лимонадом і не супроводжуючи його їжею, легко отримати скачки рівня глюкози в крові, які посилюють погане самопочуття на спеці.
 • Медицина, що зіштовхнулася з епідемією ожиріння і глобальним зростанням хвороб серця, судин та обміну речовин, ось уже два десятки років відкрито порівнює цукор з алкоголем. Так-так, вплив цукру на організм теж може приводити до залежності!

А навіть сам по собі надлишок цукру в раціоні, без наслідків у вигляді ожиріння, токсичний при прийомі в підвищених дозах, стає причиною багатьох хвороб.

Так, може бути, варіантом зниження калорійності можуть стати синтетичні цукрозамінники? І знову наші пошуки впираються в суміщення низькій калорійності і користі. На жаль і ах, в хімічних складах користі немає, а шкоди більш ніж достатньо.

Основний варіант підсолоджувача, який восстребован у натуропатів - це продукти із стевії (наприклад, порошок). Не всім подобається смак пиття зі стевією, однак найчастіше це стосується гарячих напоїв. У випадку з прохолодним питвом стевія - варіант, який гідний проби на будь-якій кухні.

до змісту ↑

Газована вода в рецепті лимонаду

Пару слів про використання газованої води в лимонадних рецептах. У газованому лимонад домашнього приготування калорій рівно стільки ж, скільки їх в цьому ж рецепті з водою без газу. Тому що саме по собі газування води калорій їй не додає.

Аналогічна ситуація з покупної газованою водою. Її каллоража визначають тільки складові. Однак вуглекислий газ чітко шкодить слизової шлунка.

Все газовані напої - головний питної провокатор печії, поряд з кавою і кофеинсодержащие питвом.

На жаль, підвищення секреції слизової шлунка - не єдине побічна дія. Вуглекислий газ сприяє зрушенню кислотно-лужної рівноваги організму в цілому, закіслі його середовища.

У той час як в спеку, нам гостро потрібен прямо протилежний ефект - залуження. Ось чому прикрою помилкою стає постійне використання газованої води для приготування домашнього лимонаду.

 • Це не збільшує їх калорійність, але видаляє рецептуру від легкості засвоєння. А часом грубо псує майже лікувальні склади, які могли б наситити наше тіло лужним антиоксидантним потенціалом при мінімумі калорій в період схуднення або детоксикації.
 • до змісту ↑

Висновки про калорійність лимонадів

Що ж ми отримуємо в результаті роздумів, скільки калорій в лимонад. При бажанні освіжитися лимонадом без надлишку калорій, має сенс враховувати наступні моменти:

Максимально зменшуємо кількість цукру в рецептурі.

Підіть на поводу у новизни - не бійтеся кислих смаків! Тим більше що прохолодні напої з кислинкою краще втамовують спрагу.

Якщо ви шукайте безпечний замінник цукру,

 • спробуйте стевію. Коли ви вибираєте основні інгредієнти для лимонаду,
 • віддавайте перевагу змішаним рецептурами з додаванням овочевих соків: огірковий, капустяний, з селери, з імбиру. Вибираючи фрукт для основи,
 • запам'ятайте перелік основних лимонадних фруктів, глікемічний індекс яких не високий: журавлина, малина, смородина, грейпфрут, апельсин, лимон, яблуко, нектарин, гранат, абрикос, груша, маракуйя. Пийте лимонад в помірних кількостях (1-2 склянки в день), незадовго до їжі.

 • Це застрахує вас від сильних коливань рівня глюкози в крові і відповідного дискомфорту в самопочутті (втома, занепад сил, внутрішнє тремтіння, ажитація, дратівливість). Не намагайтеся замінити лимонадом всю споживану рідина,
 • за винятком короткочасного переходу на спеціальні детокс-програми. Занурившись в літні розваги, не будемо забувати, що основою щасливого життя залишається здоров'я. І щоб не привезти з дачі і відпустки зайві кілограми, що з'явилися "казна-звідки", давайте буде обережні з надлишком цукру в нашому питво.
 • Маючи уявлення про те, скільки калорій в лимонад, звідки вони беруться в "легкому питво" і як сприймаються організмом, набагато легше з натхненням подивитися на звичайну воду - як універсально здоровий спосіб угамування спраги.