Кальвадос


Кальвадос - міцний алкогольний напій, який отримують шляхом перегонки яблучного сидру. Друга назва кальвадосу - яблучний бренді. Батьківщиною напою вважається північний захід Франції та його історична область Нормандія.
Виробництвом сидру у Франції займалися нормандські і бретонські селяни ще в середні століття. Тоді ж і виникла ідея перегонки сидру для отримання більш міцного спиртного напою. У XIX столітті з'являється термін "кальвадос" - від назви одного з департаментів Франції.
Всесвітню популярність кальвадос отримав завдяки солдатам, які воювали в Першій світовій війні, а також романів відомого письменника Е. М. Ремарка. З придбанням популярності, виробництво кальвадосу поступово розширювалася, перегінні заводи сусідніх з Нормандією провінцій почали виготовлення напою під цією назвою.
Для виготовлення сидру використовують більше двохсот різних сортів яблук. З яблук вичавлюють сусло, яке залишають бродити протягом кількох тижнів. Для перетворення в кальвадос отриманий сидр піддають подвійної дистиляції і витримують у дубових бочках, де він набуває бурштиновий колір і насичений аромат. Фортеця готового напою становить 40% об. Чим старше кальвадос, тим запашний стає його яблучний аромат і вишуканий смак.
Традиційно кальвадос вважається прекрасним діжестівом - його прийнято вживати після їжі, поєднуючи з фруктами і шоколадом.Однак цінителі напою помітили, що знаходиться в ньому яблучна кислота, покращує апетит і відмінно стимулює процес травлення. Тому зараз кальвадос подають як аперитив.
П'ють кальвадос з коньячних келихів, зігріваючи напій теплом долоні і неквапливо насолоджуючись його багатим букетом. Крім того, кальвадос використовують для змішування коктейлів, наприклад, в день святого валентина і інші свята, які потребують вишуканого застілля.