Чи можна мамі, що годує є кукурудзу

Зміст:
 • Навіщо потрібна кукурудза
 • Кукурудза для вагітних
 • Варена, консервована або попкорн?

Кожна молода матуся в питанні харчування змушена бути дуже розбірливою, оскільки від цього залежить її самопочуття і здоров'я малюка. Наріжним каменем "годує" раціону є питання, чи можна мамі, що годує їсти кукурудзу і якщо так, то наскільки часто і як її при цьому готувати. Знати відповіді на ці питання вкрай важливо, щоб, не позбавляючи себе цінного джерела вітамінів, не нашкодити при цьому малюкові.

Навіщо потрібна кукурудза

В природі, як відомо, немає нічого зайвого, і все, чим вона багата, є джерелом тих чи інших корисних елементів. Кукурудза в цьому плані не є винятком - зовсім навпаки! Серед зерен, придатних в їжу, кукурудза, безперечно, є одним з лідерів.

Як відомо, з грудним молоком дитина отримує все, що йому потрібно для нормального росту і повноцінного розвитку. Природно, що джерелом усіх цих корисностей є материнський організм.

Віддаючи все малюкові, мама теж час від часу потребує поповнення запасів вітамінів та інших корисних елементів. Тому в списку основних продуктів, які необхідно їсти при годуванні грудьми, є і варена кукурудза.

 1. В ній, перш за все, є крохмаль, який бере участь в конструюванні м'язів і є важливим джерелом енергії.
 2. Але не тільки він, а й цілий ряд вітамінів - А (бета-каротин), С (аскорбінова кислота), Е, В
  Крім того, кукурудзяні зерна багаті такими важливими мікроелементами, як калій, залізо, а також цинк, йод та інших.Всі вони необхідні для проходження життєвих процесів на клітинному рівні. Якщо не буде вистачати, хоча б одного з них, дитина не зможе нормально розвиватися. Наприклад, при нестачі вітаміну А у малюка можуть бути проблеми із зором, можлива затримка розвитку волосся.
 3. Крім того, кукурудзяна дієта, тобто посилене вживання цього дивного продукту, допомагає запобігти ряд можливих проблем, як у немовляти, так і його матусі, в тому числі з нирками, печінкою, налагодити травлення.
 4. Доведено, що при годуванні грудьми у матері, яка не відмовляють собі в задоволенні іноді пригоститися вареною кукурудзою, молоко стає більш поживним.
до змісту ↑

Кукурудза для вагітних

Взагалі шукати відповідь на питання, чи можна мамі, що годує варену і будь-яку іншу кукурудзу, потрібно паралельно із з'ясуванням того, а чи корисний і допустимо цей продукт при вагітності .

В цьому випадку відповідь буде ствердною: іншими словами, для вагітних вона не тільки не становить небезпеки, а й, навпаки, буде дуже навіть корисна по тим же, що ми сказали вище, причин.

Крім того, якщо при вагітності є не більше одного золотистого качана в день, можна вгамувати нудоту і взагалі позбутися від вельми неприємних ознак токсикозу. Однак перед тим, як відварити і з задоволення з'їсти ароматний маїс, краще все ж порадитися з лікарем, адже під час вагітності, особливо першої, незначна дрібниця може мати негативні наслідки.

Протипоказання

Є у вживанні цього продукту і протипоказання.

 • Якщо у майбутньої матусі - проблеми з травленням (при загостренні хронічних проблем потрібно почекати з її вживанням);
 • При підвищеному метеоризмі (коли в кишечнику у вагітних скупчуються гази);
 • При вагітності потрібно забути про консервований продукт.
до змісту ↑

Варена, консервована або попкорн?

Отже, відповідь на питання, чи можна кукурудзу вагітним і годуючим матерям, ми знайшли. Залишилося з'ясувати, в якому вигляді корисніше її вживати. Кожна матуся вирішує для себе сама, що їй найбільше до смаку, проте про продукт в жерстяних банках при вагітності і при годуванні груддю краще забути, оскільки в ньому можуть бути речовини, вкрай шкідливі для малюка.

Що стосується вареної кукурудзи, то обов'язково не забуваємо про міру. Так, достатньо лише кількох качанів в тиждень, щоб поповнити запас корисних елементів. Це стосується і вагітності і грудного вигодовування.

Приготувати майбутнє ласощі просто: залити його водою, підсолити і варити до повної готовності. Якщо майбутня матуся страждає набряком, краще відмовитися від солі, але не від самого продукту.

Готувати бажано свіжі продукти з власного городу.

І ще - кілька слів про те, чи можна матері-годувальниці повітряний маїс або попкорн, як її часто називають на американський манер. Між іншим, в цьому виді цей продукт максимально корисний і, без сумніву, смачний!

Отже, ми з'ясували, що їсти кукурудзу годує або майбутній мамі можна, бажано варену або повітряну. А ось від консервованої краще все відмовитися, оскільки шкідливі речовини, які є в ній, можуть нашкодити малюкові, чого б нам зовсім не хотілося.