КОНСЕРВУВАННЯ плов

До нсервір вання пл ва практик вал сь в 30-е г ди на Янгіюльск м до нсервн м зав де. Пр изв дств пл вних до нсерв в с чудовими смак вимі якостями був припинений в 1941 р ду, пов і п нятн, н п невідомих причин не в з бн влен і п нині. Б льш й спр з і п требного сть блегчіть працю д німи х зяек диктується не бх дім сть в сстан вити рецепти техн л гію ін изв ництва таких до нсерв в.
П ка річок мендуем наступний сп з б д машнег до нсервір вання пл ва. Запро т вити пл в п -ферганскі (див. Рецепт № 1) з попередньо зам ченним рис м (див. Рецепт № 2). На одну порцію: 200 г рису, 150 г свіжої баранини (м'якоті), 80 г курдючного сала, 200 г моркви, 50 г цибулі, спеції (кумін, барбарис, червоний або чорний мелений перець, можна і горошком - 10 шт). сіль за смаком.
Готовий плов не накривати, а відразу перекласти в скляні банки. Посуд має бути ретельно вимитий теплий й в д й, пр стериліза вана на пару і висушена.
Банки з пловом прикрити металевою кришкою (кришка також повинна бути пр стериліза вана). Потім пастериз вать, як і другіек нсервид машнег запро т тичних. Для цього на дно емальованого відра, каструлі або бочки з нержавіючої сталі покласти дерев'яну решітку, налити води і дати нагрітися до температури, що відповідає температурі банок з пловом. Банки обережно опустити в посуд для пастеризації так, щоб рівень води досяг вигину банок (плов теж вкладається до вигину бан к), дати закипіти.Час пастеризації для п ллітр вих бан до 5-6 хв п сле закипання, для літрових- 10-12, для двухлітрових- 15-20 хв. Після чого обережно зняти з гня, чт б кришка не зрушила і не п упав усередину п суди в здух, закрутити. Закриті банки залишити на 5-6 год перевернутими догори дном для охолодження, потім поставити на постійне місце зберігання: підвал, шафа на балконі, де темно і температура повітря не перевищує 15-25 °. Через кожні два тижні банки з пловом рекомендується
переглядати. Якщо вміст починає покриватися цвіллю, а при відкритті банок з'являється неприємний запах, плов не придатний до вживання. Щоб уникнути цього від початку х л дн й Брабо тки ін дукт в д варіння пл ва та пастеризації НЕ бх дім стр г з блюдать всеправіла санітарії та гігієни.