Консервований компот зі слив без стерилізації


Консервований компот зі слив

Коли доводиться консервувати по кілька різних видів заготовок в день, то однією з найбільш дратівливих речей є стерилізація всіх банок. З одного боку, це дуже важливо, тому що в добре простерилізовані банки не потрапляють мікроби, і консервація буде стояти набагато довше, і не зіпсується. Але, з іншого боку, на це йде дуже багато часу і сил, тому, завжди хочеться знайти такі заготовки з сливи на зиму, щоб зовсім без стерилізації. Наприклад, можна зробити компот зі слив - він збережеться не гірше, причому готується елементарно і дуже швидко. Та й вітаміни від цих плодів ніколи не бувають зайвими.

Що знадобиться для приготування компоту зі слив, який не зажадає стерилізації?

Інгредієнти

  • Зливи - близько кілограма на трилітрову банку (в залежності від розмірів плода).
  • Цукор - 350 г (можна класти більше, якщо ви любите солодкий компот).
  • Вода - 3 літри.
  • Лимонна кислота - чайна ложка (без гірки).

Інструкція по приготуванню сливового компоту без стерилізації на зиму

Компот зі слив без стерилізації - покрокова інструкція

Для початку потрібно добре вимити сливи і вийняти з них все кісточки, а також позбутися від плодоніжок. Правильніше за все буде порізати плоди на дві частини. Всі сливи закладіть в банку так, щоб вони заповнювали її на третину або половину.Безумовно, банку повинна бути дуже чистою, хоч і не стерилізованої, інакше компоту нічого не допоможе. Залийте сливи окропом до самого верху банки і залиште їх настоюватися на 10 хвилин. Після цього вилийте воду в каструлю, додайте цукор, ретельно розмішайте, щоб той повністю розчинився, і перелийте назад в банки. Після 15 хвилин очікування в солодкому сиропі, знову злийте компот в каструлю, додайте лимонний сік і як тільки рідина почне закипати (але ще не закипить), вимикайте вогонь і заливайте сливи в банках. На цьому все - можна закривати банки і залишати їх до зими.

Це був один з найбільш складних рецептів консервації сливового компоту, тому, якщо часу зовсім не вистачає, можна приготувати його набагато швидше. Для цього потрібно помити і почистити від кісточок сливи, порізати їх (а можна і цілком) і закласти в банку. Потім прямо всередину засипати цукор і розкидати по банку ложку лимонної кислоти. Тепер заливайте все це окропом і закочуйте під кришку. Тут важливо, щоб вода була дійсно окропом - тільки-тільки закипілої. Збовтайте банку трохи після закрутки, переверніть догори дном і, закутавши в теплі речі, поставте в темний куток на добу.

Як приготувати консервований компот зі слив без стерилізації

Як приготувати консервований компот зі слив: відео

В цьому ролику докладно описується процес приготування консервованого компоту зі слив. Подивіться, як легко і просто зробити такі закачування на дому.

Простий рецепт приготування консервованого компоту зі слив в домашніх умовах