Як закрити компот з брусниці на зиму: фото рецепт приготування 2020 - Cook to eat

Table Of Contents:

Смачний ароматний компот з яблук і брусниці, рецепти на зиму

  • яблука
  • брусниця
  • цукор
  • вода

Компот з брусниці виділяється серед багатьох інших своїм легким смаком, який ідеально підійде для людей, не надто люблять солодощі. Більш того, брусниця - цілюща ягода, яка надає цілий букет вітамінів, що підтримують імунітет. Про те, як варити компот з брусниці вже багато написано, та це й не складно зовсім, а ось поповнити такий компот ще іншими інгредієнтами може бути дуже цікавим. Нові відтінки смаків завжди привертають, а якщо вони ще й корисні - ціни таких продуктів немає. Звичайний компот з брусниці рецепт має дуже простий, але він не дуже ускладнюється, якщо додати до нього ще яблук або журавлини.

Рецепт компоту з яблук і брусниці на зиму

Для цього рецепта вам знадобиться пару кіло брусниці, кіло яблук, стільки ж цукру і 6 літрів води. Ця кількість продуктів береться з розрахунку на 2 трилітрові банки, тому, можна простежити співвідношення і готувати на стільки, скільки потрібно порцій.

1. По-перше, безумовно, потрібно все перемити і перебрати. У компот йдуть самі спілі і гарні ягоди, а вже зіпсовані викидаються зовсім. З яблук потрібно видалити всі дефекти, ніжку і кісточку, а потім порізати фрукт часточками. До речі, найкраще брати яблука покіслее, такі часто зустрічаються в зелених сортах.

2. У великому тазику або каструлі потрібно закип'ятити воду і розчинити в ній цукор. Першими в воду кладуть яблука і проварюються 15-20 хвилин, після чого всі вони виймаються і заміщаються брусницею. Ягоди залишаються варитися до стану, коли вони стануть практично прозорими, а потім також виймаються з отриманого компоту.

3. На дно стерилізованих банок можна покласти трохи проварені яблук і брусниці, а потім все заливаєте вже готовим компотом. Закручувати банки рекомендується ще гарячі, після чого всі їх потрібно укутати і дати трохи настоятися. Подається компот з яблук і брусниці охолодженим або трохи теплим.

Як варити компот з брусниці та журавлини

Компот з брусниці та журавлини можна готувати точно так же, як і звичайний брусничний, так як ягоди дуже схожі за своєю структурою. Для однієї трилітрової банки візьміть 2 склянки брусниці, стакан журавлини, три літри води і склянку цукру. Ягоди потрібно ретельно перебрати і перемити під проточною негарячій водою, а банки і кришки бажано стерилізувати. В об'ємній каструлі закип'ятіть воду з цукром, повністю розчинивши його. Одержаний сироп просто заливається поверх ягід, а банки щільно закручується.

Деякі господині віддають перевагу проварювання ягоди в цукровій воді до того, як перекласти їх в банки. Більш складні рецепти радять кілька разів проварювати і віджимати ягоди перед змішуванням соку ягід з невеликим об'ємом солодкого сиропу. Вибирайте найбільш цікавий і оригінальний для вас спосіб, відштовхуючись від часу і бажання приготувати бруснично-журавлинний компот.