Перевірка натуральності вина содою

Зміст:
  • З чого роблять ненатуральні вина
  • Як перевірити вино на натуральність содою

Келих хорошого виноградного вина здатний поліпшити кровообіг, підняти настрій, зігріти, розслабити, але все це стосується лише натурального продукту. Сьогодні у продажу дуже багато напоїв сумнівної якості і ми хочемо вам розповісти, як перевірити вино на натуральність содою - це самий простий і швидкий спосіб.

Харчова сода напевно знайдеться під рукою в кожному будинку, а сама перевірка не вимагає ніяких складнощів і ви швидко дізнаєтесь, яке вино придбали.

З чого роблять ненатуральні вина

Перш ніж ми перейдемо до етапу перевірки, вам напевно буде цікаво дізнатися, з чого ж складається підроблений продукт і чи є в ньому небезпеку для здоров'я.

Ненатуральні вина ще називають порошковими. Вони дійсно робляться на основі сухих порошків. Виноградне сусло випаровують, а отриману масу сушать і подрібнюють в порошок. Зазвичай для подібного виробництва в хід йде не найкращий виноград і ніхто не займається його сортуванням.

Готовий порошок може зберігатися в холоді скільки завгодно: не потрібно заводити спеціальні приміщення для витримки вина, створювати особливі умови і переживати за те, як пройде процес визрівання напою.

Напівфабрикат розводять зі спиртом і водою, додають в нього барвники, смакові ароматизатори, консерванти, розливають по пляшках - напій готовий до продажу.Людина, що погано розбирається у вині, ніколи не зможе відрізнити порошковий продукт від натурального. Навіть знаючі люди не завжди зможуть зробити це, настільки добре виробники навчилися відтворювати з порошків смаки вин.

Таким чином можна підробити будь-який сорт вина: солодке, напівсолодке, сухе, кріплене.

Чи небезпечно порошкове вино для здоров'я

Якщо виробник використовує якісний спирт, то гострої небезпеки для здоров'я немає, почервонівши мірою, ви навряд чи отруїтеся. Але і користі такий продукт, звичайно, не принесе. У будь-якому випадку в порошкове вино багато хімічних компонентів, які не найкращим чином впливають на організм. Буде краще відмовитися від такого напою, але якщо ви все ж через незнання випили пару келихів, не варто переживати - нічого катастрофічного не станеться.

Купили вино і сумніваєтеся в його якості - просто перевірте і розвійте сумніви.

до змісту ↑

Як перевірити вино на натуральність содою

Отже, як перевірити вино содою.

  • Налийте в невеликий прозорий або білий келих вино (50-70 мл). Неважливо, яке воно, червоне, біле або рожеве.
  • В напій додайте 1 ч. Л. харчової соди і розмішайте.

Сода вступить з рідиною в реакцію, спочатку вона буде шипіти і підніметься невелика пінка. Потім, через пару хвилин вино повинно поміняти свій колір: воно може стати зеленим, синюватим, сірим, бурим. Це абсолютно нормальна природна реакція натурального хорошого вина на соду. Порошковий напій не поміняє свій окрас. Ось і вся перевірка - легко і просто.

Якщо після проведеного тесту виявилося, що куплена вами пляшечка вина містить ненатуральний напій, ви самі повинні вирішити, пити його або утилізувати.

На жаль, сьогодні навіть маревні назви не є гарантією того, що продукт справжній - марочні вина теж підробляють. Найкращий вихід - купувати спиртні напої в перевірених місцях.

Тепер ви знаєте, як перевірити вино на натуральність содою і зможете це зробити швидко в домашніх умовах. Але коли вам пропонують келих напою в гостях або в ресторані, напевно ви не станете робити таку перевірку, та й сода під рукою у вас навряд чи буде. Про погану якість вина може говорити явний запах спирту, відсутність слідів тягучість і "доріжок" на стінках келиха.