Зберігання сиру в домашніх умовах

Зміст:
  • Як зберегти сир в домашніх умовах
  • Кожен сирок - в свій козубок
  • Головні вороги - холод і спека
  • Як зберігати домашній сир в холодильнику зберігання сиру без холодильника
  • Скільки зберігається домашній сир (термін зберігання)
  • У своїй кулінарній книзі кожна поважаюча себе господиня дбайливо зберігає рецепти приготування корисних і смачних молочних продуктів. А ось як правильно зберігати домашній сир, щоб в повній мірі зберегти всі його корисності і як можна довше насолоджуватися чудовим смаком, знають не всі.

Насправді все дуже просто: слід забезпечувати оптимальне співвідношення температури і вологості, а також ховати його подалі від сонця.

Як зберегти сир в домашніх умовах

Зберігання домашнього сиру - мистецтво, тонкощі якого потрібно вивчати так само ретельно, як і рецептуру. Від цього в кінцевому підсумку залежить не тільки смак продукту, але і його користь.

Оскільки в домашньому сирі, на відміну від магазинних аналогів, немає штучних консервантів, потрібно з особливою ретельністю дотримуватися температурного режиму і стежити за показником вмісту в повітрі вологи.

Щоб визначити, як довше зберегти домашній сир, потрібно врахувати специфіку технології його приготування і видові особливості.

до змісту ↑

Кожен сирок - в свій козубок

Відповідь на актуальне питання, як зберігати сир в домашніх умовах з максимальною кількістю вітамінів, залежить від того, який саме продукт у нас є.

Сир

Якщо мова йде про сирі, його ні в якому разі не можна тримати в поліетилені - тільки до емальованому чи скляній ємності під закритою кришкою.

Але довго він не лежить - буквально кілька днів. Якщо ж потрібно зберігати його довше, можна скористатися морозильною камерою. Розморозивши його навіть через кілька місяців, отримаємо все той же смачний і корисний продукт.

Сичужні сири

Сичужні тверді сорти готуються на основі живої бактеріальної закваски. Вони не переносять надмірного зволоження, тому тримати їх слід в сухому місці, обернувши спеціальною харчовою плівкою і уклавши в скляну, емальований або ж порцелянову ємність.

Інші тверді сири

Якщо мова йде про сир типу адигейський, бринзі або сулугуні, кращий варіант - каструля з нержавіючої сталі або емалі. У другому випадку стежимо, щоб емаль була цілою і неушкодженою.

до змісту ↑

Головні вороги - холод і спека

Фахівці-сировари знають, наскільки важливо в сховище сирних головок підтримувати оптимальну температуру. Успіх зберігання сиру в домашніх умовах безпосередньо залежить від того, скільки градусів в приміщенні.

Температура зберігання домашніх делікатесів

Середня температура, яку вважають за краще сирні домашні делікатеси, - 6-8 градусів тепла.

Правда, ті ж ропні і м'які сичужні сорти не переносять збільшення температури вище 4 градусів тепла, різко погіршуючи при цьому свою структуру і склад.

Вологість

Стежити потрібно і за вологістю повітря при зберіганні сирної продукції.

Так, якщо водяної пари в повітрі буде менше 90%, істотно підвищується ймовірність її всихання, якщо ж вологість перевищить цей показник, він може зіпсуватися.

до змісту ↑

Як зберігати домашній сир в холодильнику

Знаючи, як зберігати домашній сир в холодильнику, можна не турбуватися про довговічність продукту, оскільки в ньому можна відрегулювати і температуру, і вологість.

Так, тримати ніжну і примхливу продукцію кисломолочного походження найкраще подалі від морозильної камери, адже там зазвичай набагато холодніше.

Ідеальне місце для твердих сортів - у відділенні для овочів. Попередньо їх потрібно укутати в харчову плівку. До речі, герметичність - запорука того, що продукт не обвітритися і не насититься сторонніми запахами.

до змісту ↑

Зберігання сиру без холодильника

Якщо ж холодильника немає, домашній твердий продукт можна зберігати і без нього.

Зберігання в мокрої тканини

Для цього потрібно обернути його відрізом чистої тканини, бажано - "дихаючого" бавовни. Його потрібно наситити солоною водою, а потім гарненько віджати. Сирний делікатес тримати потрібно в темному прохолодному місці, яке добре провітрюється.

Зберігаємо в розсолі

Зберігання його в сироватці або сольовому розчині - ще один спосіб продовжити "життя" коханому молочному ласощів. Він ідеально підходить для бринзи.

Щоб приготувати розсіл потрібно в 1, 5 л холодної води розчинити 5 столових ложок солі. Продукт потрібно заливати розсолом повністю.

Бажано зберігати законсервований таким чином сир в прохолоді в емальованому тарі.

до змісту ↑

Скільки зберігається домашній сир (термін зберігання)

Знову ж, відповідь на питання, скільки зберігається домашній сир, залежить від специфіки продукту. Так, свіжий сир пролежить в холодильнику не довше 3-5 днів. Потім він починає підсихати і втрачає свій смак.

За допомогою морозильної камери термін зберігання його та інших м'яких сирів можна продовжити до декількох місяців.

  • Бринза в міцному розсолі здатна пролежати до 2 місяців, не втрачаючи при цьому своїх смакових якостей.
  • Конкретні цифри (терміни зберігання, умови утримання продуктів в холодильних камерах) ми пропонуємо вам переглянути в наших докладних вибірках.

Умови зберігання харчових продуктів в холодильнику

  • Терміни зберігання продуктів (таблиця)
  • Як бачите нічого складного і незвичайного ми не запропонували, тільки базові вимоги до умов зберігання. Сподіваємося, що дізнавшись, як зберігати сир в домашніх умовах, ви будете завжди годувати своїх домашніх якісними і корисними молочними продуктами!