Вибираємо пуховик


пуховики ми часто називаємо те, що їм зовсім не є - наприклад, зимові куртки на синтепоні. Безперечно, вони теж теплі і дуже симпатичні, однак справжній пуховик все ж має кілька відмінних рис.
Прийнято вважати, що рецепти виготовлення кращих в світі пуховиків відомі тільки виробникам з Канади . Саме там куртки "начиняють" гагачим пухом , який є найтеплішим. Відрізняються канадські куртки і якісним матеріалом верху - зазвичай це високотехнологічні тканини, з лайкрою або титановими нитками, які забезпечують надійний захист і від дощу, і від вітру. Правда, і ціна канадського пуховика дуже висока.
Оптимальним же вибором як за якістю (досить теплі і легкі куртки) стане лебединий, гусячий або качиний пух . Вкрай рідко зустрічаються пуховики, набиті тільки їм - як правило, в начинку додається також перо. Однак цілком гідним можна вважати виріб, якщо частка пуху в ньому - не менше вісімдесяти відсотків.
Ще один варіант якісних пуховиків - моделі європейських виробників . Хороші пуховики шиють у Фінляндії, Франції, Швеції. Непоганими споживчими властивостями відрізняються і білоруські моделі, чого не скажеш про підробленої китайської продукції, наповненої, як правило, синтепоном і курячими пір'ям. Зрозуміло, в Китаї теж можуть шити якісні пуховики - багато іноземні виробники розміщують тут свої виробництва, при цьому вони гарантують точне дотримання всіх технологій.Однак напис "Made in China" - підстава для того, щоб уважно оглянути модель.
Як відрізнити справжній пуховик?
- Сучасні пуховики шиються з мікроволокна - це зносостійка тканина, здатна витримати низькі температури. При цьому вона легка і дуже міцна. Підкладка в більшості пуховиків нейлонова, лише в найдорожчих моделях вона шовкова. Капюшон, як і хутряна облямівка, відстібається або згортається - це важливо при пранні вироби.
- Справжній пуховик завжди забезпечується невеликим мішечком зі зразком пуху, а також запасний фурнітурою (як правило, на неї нанесений фірмовий знак виробника).
- Пух повинен бути рівномірно розподілений по простроченим блоком. Якщо їх розміри перевищують двадцять сантиметрів, начинка може "звалятися" після першого ж дощу або мокрого снігу.
- Зверніть увагу на написи на ярлику. На етикетці пуховика має бути присутня напис "down", яка означає, що всередині куртки - саме пух, а не синтепон. Якщо до цього слова додається ще "feather" - це означає, що разом з пухом в начинці присутні і пір'я. "Сotton" - бавовняний наповнювач (іншими словами, звичайна вата), "wool" - це вовняний ватин, а ось "polyester" - звичайний синтепон.
- Куртку потрібно ... зважити: хороший пуховик важить не більше п'ятисот грамів, при цьому він легко згортається і не займає багато місця.