Кавоманія. Вибираємо мелену каву.


Яких тільки видів кави не зустрінеш сьогодні в магазинах! Хтось вважає за краще розчинний гранульований напій "для ледачих» (не визнається істинними кавоманами), інші - знають численні рецепти варіння кави в зернах, ну, а треті вважають за краще кава мелена. Про тонкощі його вибору і піде мова.
Перш за все, запам'ятайте універсальне правило - для варіння кави в турці необхідно вибрати найдрібніший помел. А якщо ви віддаєте перевагу варити напій в сучасній кавомашині - помел повинен бути середнім або великим. До речі, якщо вам важко відрізнити ступінь помелу неозброєним оком - це ще один привід переконатися в серйозності виробника. Справа в тому, що солідні бренди завжди вказують інформацію такого роду на упаковці.
Наступний критерій вибору - ступінь просмажене. Чим темніше кави, тим вище буде міцність напою. В даному випадку універсальних порад не існує, адже неміцний - не означає поганий. Орієнтуватися можна тільки на власний смак і уподобання. Якщо ви не можете відмовитися від ранкової чашечки напою, але при цьому маєте проблеми з серцем або судинами - шукайте напис на упаковці "без кофеїну". Ефект від такої кави буде трохи "не той", але здоров'я не постраждає, це головне.
Ще один спірний момент у виборі меленої кави - ароматизація порошку, про що також повинен бути відповідний напис.Зрозуміло, виникають сумніви в його натуральності. Як не помилитися? Дуже просто - дивіться на склад. Ваніль, перець, кориця, мускатний горіх, кардамон - будьте впевнені, перед вами натуральний продукт. А ось шоколад, алкоголь, фрукти, кедрові горішки - швидше за все, добавки штучні.
Найоптимальніший і якісний варіант - кава мелений. У разі його відсутності вибирайте продукт у вакуумній упаковці. Не забудьте переконатися, що брикет твердий, м'якість - свідчення порушення герметичності. І не варто зберігати каву довго, свій дивовижний аромат він втрачає досить швидко!