Умови зберігання червоного вина будинку

Зміст:
 • Як правильно зберігати червоне вино
 • Зберігання червоного вина в домашніх умовах
 • Як зберігати відкрите червоне вино

Червоні вина найпопулярніші і затребувані , вони займають найбільшу частку сегмента на винному ринку і мають досить велику різноманітність в сорт ах. Багато, хто вирощує виноград на своїх ділянках, роблять напій самостійно, і новачки-винороби задають питання, як зберігати червоне вино, в яких умовах?

Але проблема зберігання напою може виникнути і у тих, хто вирішив запастися вином надовго, купивши велику кількість продукту, особливо саморобного.

Як правильно зберігати червоне вино

Незалежно від того, де приготовлено вино, будинку або на підприємстві, умови зберігання для нього однакові.

 • Для тривалої витримки продукту вимагає окреме приміщення. Там повинно бути прохолодно, оптимальна температура повітря - + 10-12ºC для сухих і напівсолодких червоних вин і + 14-16ºC для солодких десертних.
 • Відсутність світла, особливо сонячних променів - головна вимога.
 • В приміщення повинно бути темно і не дуже сухо, необхідна вологість - 65-75%.
 • Обов'язкова наявність вентиляції, бажано природною. Тиша і спокій - це те, що люблять всі вина. Вони повинні стояти там, де їх не будуть стрясати, зачіпати і хоч якось турбувати.

Важливо пам'ятати, що вино - продукт динамічний і в ньому щохвилини відбуваються процеси життєдіяльності: воно зріє, набирається сили, смаку, аромату.Щоб не порушувати цей тонкий, невидимий оку процес, вино не можна чіпати зайвий раз.

Червоне сухе вино

Особливої ​​уваги потребує червоне сухе вино. У ньому найнижчий вміст цукру і часто воно має середню фортеця. Чим солодший вина, тим вони менш примхливі.

Як зберігати червоне сухе вино, щоб воно не зіпсувалося? Такому напою потрібна трохи нижча температура - + 8-10ºC, відсутність світла і тряски. Особливо дбайливо слід ставитися і до червоних ігристих вин. Будь-яка вібрація ззовні порушує їх процеси визрівання.

Якщо напій знаходиться в пляшках з натуральними пробками, то їх зберігають в горизонтальному або перевернутому положенні. Так, вино стикається з пробкою і не дає їй розсихатися. Якщо пробка стане сохнути, вона зменшитися в розмірах і почне пропускати в пляшку кисень, це зіпсує вино.

Деякі цікавляться, при якій температурі зберігається червоне вин про домашнього виготовлення, розлите не в пляшки, а в банки або інші ємності. Точно при такій же, як і описано вище. Будь-якому натуральному вину потрібні саме такі умови.

до змісту ↑

Зберігання червоного вина в домашніх умовах

Припустимо, ви живете в квартирі і у вас є кілька літрів червоного вина, яке потрібно зберегти, як бути в такій ситуації? Адже напій не можна залишати в середовищі житлових кімнат.

Розміщувати пляшки на балкон - не варіант, швидше за все, в залежності від сезону року, температура в цьому приміщенні буде змінюватися, що негативно позначиться на вині. У холодильнику занадто низька температура, а в шафі душно.

Самий ідеальний варіант для зберігання вина будинку - придбати спеціальний винний термо-шафа.Він підключається до мережі і підтримує всередині необхідну температуру. Такі шафи бувають різних розмірів і конфігурацій. Вони споживають не так багато енергії, тому не є затратними.

В іншому випадку, доведеться шукати для вина більш сприятливі умови, наприклад, відвезти його на дачу в льох або віддати на зберігання знайомим, які живуть у приватному будинку і мають підвал або горище. У квартирі, де тепло, світло і багато вібрацій, напій втратить свої якості.

до змісту ↑

Як зберігати відкрите червоне вино

Трапляється, що відкрита пляшка червоного вина залишається недопитої, що робити в таких випадках, скільки може простояти напій?

Температура зберігання

Температура зберігання червоного вина після розтину повинна бути низькою. Пляшку необхідно щільно закрити пробкою і прибрати в холодильник. Але і там воно не буде стояти довго. Термін буде залежати від сорту вина.

 • Сухе і напівсухе вино можна зберігати в холодильнику 2-3 дні.
 • Червоне десертне вино простоїть на холоді до 5 днів.
 • Ігристі червоні вина варто тримати в холодильнику не більше доби, вони видихаються і втрачають свої якості.
 • Кріплене буде зберігатися до 7 днів.

Будь-яке відкрите вино повинно знаходитися при кімнатній температурі не більше 3-х годин, особливо якщо в приміщенні жарко. Напій швидко прокисає і спочатку ви можете навіть не зауваж на смак, що воно вже почало псуватися. Але на вашому самопочутті це відіб'ється не найкращим чином.

Якщо застілля затяглося і пляшка довго стоїть на столі, краще прибрати її в холодильник і діставати безпосередньо перед розлиттям.

Початкове червоне вино

Скільки можна зберігати домашнє відкрите червоне вино?Все залежить від сорту і класифікації вина. Правила зберігання вин після розтину в холодильнику однакові для напоїв будь-якого виготовлення. Багато вважаю домашній продукт більш якісним, але це не завжди так. Часто при домашньому виробництві порушуються деякі технології і напій не зберігається довго.

Якщо ви є шанувальником цього благородного напою, то обов'язково повинні знати, як зберігати червоне вино. Від цих правил буде залежати не тільки смак і аромат, які віддасть вам напій, але і ваше здоров'я. Червоне вино, що міститься в правильних умовах, благотворно діє на кровообіг, допомагає від мігрені, підвищує гемоглобін і рівень серотоніну (гормону радості), дарує насолоду глибокими відтінками свого смаку.