Сливки

Зміст:
  • Корисні властивості вершків
  • Використання в кулінарії
  • Калорійність
  • Як вибрати якісні вершки
  • Як зберігати

Ще до винаходу молочного сепаратора злиті вершки отримували шляхом відстоювання цільного молока протягом 24 годин, а потім зливали їх. Звідси і пішла назва цього відомого продукту. Важливо знати, що самі смачні і корисні вершки отримують тільки зі свіжого молока. Варто відзначити, що людям, які мають захворювання печінки і схильним до ожиріння, не рекомендується вживати такий молочний продукт, так як, на відміну від молока, в ньому міститься більше число жирів.

В залежності від способу обробки, розрізняють два види молочних вершків: пастеризовані і стерилізовані. Саме свіжі пастеризовані вершки вважаються найкориснішими. Адже, як відомо, в процесі стерилізації, під дією високотемпературної обробки, руйнується вітамін C, так необхідний нашому організму.

Корисні властивості вершків

З усіх молочних продуктів саме в них міститься найбільше лецитину, який корисний для правильного обміну жирів в нашому організмі, нормалізації обмінних процесів холестерину, і навіть сприяє попередженню атеросклерозу. Основною біологічною цінністю вершків є наявність в них фосфатидів.

Цей молочний продукт вважається головним стабілізатором нервової системи людини, а також допомагає впоратися зі стресовими ситуаціями.Адже фосфатиди, в основному, присутні в клітинах нервової тканини і мозку. А в чистому вигляді вершки допомагають при появі набряків, а також для проведення омолоджуючих процедур. Вони прекрасно вбираються в шкіру, роблячи її м'якою і бархатистою. При цьому сприяють поліпшенню кровообігу і обміну речовин.

До складу вершків входить багато мінеральних солей і вітамінів (A, E, C, PP, B1 і B2), а також цинк, калій, фосфор, залізо, магній і хлор. Зміст в них вітаміну D сприяє засвоєнню фосфору і кальцію, а це так важливо для нашого здоров'я!

до змісту ↑

Використання в кулінарії

Страви з вершків мають дуже високу харчову цінність. Саме з цього молочного продукту виготовляють сметану і вершкове масло. Сливки широко застосовуються для виробництва кондитерських виробів, таких як: тістечка, кекси, торти, рулети, пироги і смачні крему.

Вони входять в рецептуру багатьох соусів і супів-пюре, і навіть використовуються у виробництві лікерів. З їх додаванням виходять чудові молочні напої. Завдяки тому, що вершки, а саме жирні, легко і швидко збиваються в густу піну - їх часто використовують для прикраси фруктових салатів. А як апетитно виглядає полуничка з збитими вершками!

до змісту ↑

Калорійність

Калорійність залежить від жирності продукту.

Калорійність 10% вершків становить 119 ккал, 20% - 207 ккал, 35% - 335 ккал.

до змісту ↑

Як вибрати якісні вершки

За зовнішнім виглядом вони повинні бути білого кольору, допускається кремовий відтінок. На смак - солодкі, що не нудотні і без гіркоти. Гіркий присмак є найвірнішим ознакою зіпсованості продукту. Якісно виготовлені вершки не повинні мати грудочок жиру або білкових пластівців.

Прямуючи в магазин, насамперед ми повинні вивчити склад на упаковці. У складі натурального продукту не повинно бути ніяких домішок. Допускається тільки наявність молока, яке додають для досягнення необхідної жирності. Якщо ви бачите присутність в складі різних ароматизаторів, стабілізаторів і інших добавок, знайте - такий продукт ніякого відношення до вершків не має. Їх натуральність ми можемо визначити і за допомогою терміну зберігання, який повинен становити не більше чотирьох діб.

Купуючи вершки на ринку, необхідно пам'ятати про безпеку. Хоч вони і є на 100% натуральними, але, по-перше, такі вершки не проходили термообробки і, можливо, містять небезпечні бактерії, а по-друге, зберігати їх можна тільки перші 24 години і в холодильнику.

до змісту ↑

Як зберігати

Найоптимальнішим строком для зберігання відкритих вершків в холодильнику вважається період не більше 2 днів, так як цей поживний продукт є відмінною середовищем для розмноження бактерій. Стерилізовані вершки в закритій упаковці можуть зберігатися аж до 4 місяців і без використання холодильника.

За допомогою пастеризації продовжують термін зберігання продукту, проте, термін його реалізації не повинен перевищувати 12 годин.