Кристаллотерапия - правда чи вигадка?


Натуральні камені породжують безліч домислів, адже багато їх секрети не розгадані досі. З давнини і до сьогоднішнього дня люди приписують їм магічну здатність виліковувати різні захворювання. Чи варто довіряти таким твердженням?
Цілющі властивості каменів широко застосовувалися здавна. Так, у Стародавній Греції ними лікували від малярії, жовтяниці, безпліддя, використовували як засіб для зупинки кровотеч. Середньовічні лікарі прописували прикладання мінералів при мігрені і шкірних захворюваннях. На Русі їх вважали талісманом, оберегом.
Сьогодні досить широко розвинене напрям нетрадиційної медицини, назване крісталлотерапіі. Вона вивчає вплив мінералів на людину і застосовує на практиці їх цілющі здібності. В Європі є навіть декілька санаторіїв, в яких лікування грунтується на принципах крісталлотерапіі. Суть цього напрямку така: камені нібито здатні накопичувати в собі енергію планет і віддавати її людині, якщо мінерал обраний правильно.
Найефективніший спосіб - носити камінь з собою постійно в якості прикраси. Причому прихильники крісталлотерапіі переконані, що дія каменю посилиться, якщо підбирати одяг в тон йому. Прийнято вважати, що енергію подарують камені червоного кольору, жовті заспокоять і приведуть в порядок думки, а блакитні принесуть умиротворення.Обов'язкова умова ефективності - камінь не повинен мати сторонніх домішок, а також тріщин і відколів.
Кристаллотерапия диктує і безліч інших правил. Так, наприклад, не рекомендується носити прикрасу, число каменів в якому 2, 4, 8 або 13. А ось для того щоб удача повернулася обличчям, потрібно вибирати вироби з непарною кількістю мінералів до 10. Камені можна використовувати як основу для настою - покласти в прозору ємність, залити водою і на кілька годин виставити на сонце. Особливо сильні камені, що дісталися у спадок або в якості подарунка. А ось крадені щастя не принесуть точно.
Чи варто вірити подібним твердженням? Однозначну відповідь, напевно, дати складно. Але з тим, що самоцвіти актуальні в якості аксесуарів і прикрас, сперечатися не станемо. Так що носити їх можна не тільки заради отримання додаткової енергії космосу, але і просто для краси.