Капуста добова

Капуста завжди займала на нашому столі важливе місце. Перелік страв з неї величезний, але особливо улюблена слов'янами солона (квашена) капуста. Не завжди є можливість заквасити капусту за класичним рецептом, витримати тиждень в дерев'яній бочці і подати до столу. А ось експрес-метод приготування такої закуски - це маринування з додаванням оцту. Самих же варіантів маринадів може бути безліч.


Склад маринадів

Основний компонент маринадів для добової капусти - це оцет. Як правило, використовують столовий оцет концентрацією 6% або 9%, але любителі експериментів замінюють класичний оцет на яблучний або навіть винний. Також засолювання не обходиться і без рослинного масла. Соняшникова, оливкова, кукурудзяна - тут вже на любителя. Крім того, в складі страви повинні бути сіль і цукор, адже це смакова основа для капусти. Можуть додаватися спеції і трави: лавровий лист, різні види перцю, гвоздика, коріандр.

Склад овочевий основи

Звичайно ж, основні овочі в нашому випадку - це капуста білокачанна і моркву. Якщо любите гострий і пряний смак - сміливо додавайте часник і перець чилі, для кольору і пікантності - буряк і солодкий перець. А щоб урізноманітнити святковий стіл, візьміть за основу асорті з декількох видів капусти (білокачанну, кольорову, брюссельську, брокколі).

Капуста добова маринована