Смачний пиріг - з правильної борошна


Беремося ми піч ароматні пироги або масляні млинці, готувати сирники або другі страви з соусом - приготування всієї цієї смакоти не обходиться без борошна. При цьому бажано, щоб вона була якісна, розсипчаста і біла. Як же правильно вибрати такий необхідний продукт?
Для початку слід розібратися, яку борошно можна зустріти на прилавках магазинів. За видами - гречана, рисова, пшенична, кукурудзяна, горохова, житнє, вівсяна. У свою чергу, сорт борошна - це спосіб переробки зерна. Причому варто пам'ятати, що напис на упаковці "вищий сорт" - аж ніяк не завжди гарантія незрівнянного страви. Так, наприклад, відмінні, довго не черствіючих кулеб'яки і пироги вийдуть лише з борошна першого сорту, в той час як здоба - з високосортного продукту. А от борошно другого сорту - оптимальна основа для млинців, пельменів, вафлі і чебуреків.
За якими критеріями можна вибрати дійсно якісну борошно? По-перше, упаковка повинна бути паперової - в такому випадку продукт буде "дихати" і на тривалий час збереже властивості. Важливим показником є ​​колір борошна. Пшеничне борошно має кремовим відтінком, іноді з легким жовтим відтінком, житнє - сіруватим.
На смак пшеничне борошно ніжна, при цьому вона має характерний хрускіт (в тому випадку, якщо продукт свіжий). Якщо, розжувавши щіпку борошна, ви відчуєте, що вона стала тягучою - це говорить про наявність великої кількості клейковини, а значить - про хорошу якість.Відвологлі борошно з гіркуватим присмаком - свідоцтво того, що продукт лежить на прилавку вже досить довгий час.
Варто оглянути і полку, на якій стоїть борошно, а точніше - продукти, що є сусідами з нею. Справа в тому, що борошно дуже добре вбирає запахи. Цю обставину треба мати на увазі і при домашньому зберіганні продукту - подалі від ліків і прянощів.
Обов'язково потрібно читати інформацію на упаковці! Тут повинна бути позначена компанія-виробник, вид борошна, її сорт і марка. Крім того, борошно повинно відповідати певним стандартам виробництва, зберігання і транспортування.
Якими б оригінальними не були кулінарні рецепти, смачні страви вийдуть тільки за однієї умови - якщо продукти, в тому числі і борошно, обрані правильно.