Страви в горщиках в духовці


Рецепти приготування їжі в горщиках є практично у всіх світових кухнях. Адже здавна, найбільш поширеною була посуд, для виготовлення якої використовувався камінь або глина. В даний час, тоді як у сучасній господині велика кількість різноманітного кухонного посуду, глиняні горщики стають екзотичною посудом.

Чому останнім часом керамічні горщики так щільно увійшли в наш побут, відсунувши на задній план таку кухонне начиння, як каструлі, казанки та сковорідки? Відповідь очевидна: страви в горщику легко готуються, при цьому зберігаючи максимальну кількість поживних речовин. Використовуючи рецепти страв в горщиках, ви можете надати повсякденного їжі особливому і неповторний смак. Варто відзначити, що керамічний посуд має свої переваги: ​​

 • В її складі відсутні шкідливі речовини і домішки,
 • Великий спектр застосування,
 • При приготуванні немає необхідності використовувати жир,
 • Оригінальна сервіровка столу.

Зазвичай приготовані страви в горщику в духовці подаються на стіл в тому ж посуді, в якій готувалися. Звичайно, бувають і винятки. Наприклад, до них можна віднести супи, які в основному готуються у великих горщиках, після чого і розливаються в порційний посуд. Хоча існують рецепти, в горщиках в духовці готуються супи невеликими порціями.

Приготовлені страви в горщиках в духовці можуть ефектно виглядати як на буденному, так і на святковому столі.

Якщо ви вирішили приготувати страви в горщиках в духовці, рецепти з фото (за деяким винятком) не є оригінальними. Можна спробувати самостійно змінити деякі пропорції, додати нові компоненти, замінити ті, які вам не подобаються. Проводячи подібні експерименти, пам'ятайте, що ви надаєте своїм стравам новий, вишуканий смак, і не бійтеся експериментувати, адже саме так і з'являлися на світ знамениті страви великих кухарів.

Необхідно пам'ятати кілька принципів, за якими готуються страви в горщиках в духовці:

 • Приготування страви в горщиках в духовці, рецепти яких різноманітні, припускають одночасну закладку всіх продуктів, т. Е. Продукти, вода, соуси, приправи і спеції поміщаються в горщик одночасно. Час "дозрівання" всіх складових страви однакове. У разі якщо в страві присутній м'ясо, яке вимагає більшого часу приготування, його рекомендується попередньо обсмажити або довести до напівготовності, після чого і закладати в горщики.
 • Якщо ми готуємо в горщиках в духовці, то можна приготувати різноманітні страви - супи, м'ясо, рибу, птицю, каші, овочі і навіть десерти.
 • Рецепти в горщиках в духовці мають свої плюси. Будь-які продукти, наявні будинки в запасах, можна помістити в горщик. Готуючи страви в горщиках в духовці, дотримуючись рецептуру або ж фантазуючи і додаючи нові інгредієнти, будь-яка домогосподарка зможе істотно урізноманітнити домашнє меню і надати йому особливий індивідуальний стиль.
 • Горщик з їжею поміщається тільки в холодну духовку, т.к. якщо поставити його в попередньо нагріту духовку, горщик може потріскатися.
 • Горщики можна використовувати тільки в духовці або печі.
 • Закрити горщик зверху можна кришечкою, виготовленої з глини, або шаром тіста.
 • Якщо ми готуємо в горщику в духовці, рецепти страв можуть містити занадто ароматні приправи, наприклад, часник. У цьому випадку попередньо рекомендується застелити горщик папером для випічки. Вона не дозволить різких запахів вбратися в стінки горщика.

Страви в горщиках, рецепти, які використовуються при їх приготуванні, припускають унікальний аромат і смак страви. За свою користь страви, приготовані в горщиках, можна прирівняти до їжі, приготовленої на пару, т. К. Вони сприяють збереженню всіх вітамінів і поживних речовин, що містяться в продуктах.

Страви в горщиках в духовці з фото, рецепти приготування цих страв, ви зможете знайти практично на всіх сайтах, присвячених кулінарної тематики.