Свято на столі


Відчуття дива та казки в новорічну ніч має бути присутня у всьому - і в настрої, і в одязі, і в оздобленні будинку, і в оформленні святкового столу. Як зробити новорічне застілля не тільки смачним, але і красивим?
Почнемо зі скатертини. Класичний варіант - крохмальна біла скатертина. Однак, з огляду на загальні веселощі, свічки, бенгальські вогні, білизна ця буде недовгою. Вихід зі становища - дві скатертини різного розміру і різних кольорів, при цьому однотонні, без малюнка. Одну постеліть вниз, іншу - зверху у формі ромба. Оригінальною буде скатертину, оформлена своїми руками - наприклад, за допомогою аплікацій: зірок, куль, сердечок. Більш складний варіант - скатертину з пришитими до неї стразами, стрічками, бісером. І не забудьте про серветки - в тон до скатертини або ж, навпаки, контрастних відтінків.
Скатертина готова, час розставляти посуд. Виграшно виглядатимуть сервізи із золотою облямівкою, яка дуже красиво блищить у світлі свічок. Оригінальною прикрасою стануть живі ялинові гілочки біля кожної тарілки, кулі, розкладені по столу. А для приладів можна заздалегідь зшити маленькі мішечки, які будуть нагадувати про те, що Дід Мороз вже зовсім поруч.
Обов'язковий атрибут новорічного столу - свічки. Можна купити вже готові - асортимент сьогодні великий. Інший варіант - звичайні свічки, але в красивих свічниках. Нарешті, можна приклеїти до основи свічки ялинові гілочки, пофарбовані в золотистий або срібний колір фарбою-спреєм, і встановити таку свічку на плоский свічник.А товсті свічки дуже красиво виглядатимуть в прозорій вазі, куди також слід покласти і невеликі ялинкові кульки.
Оригінальні свічники - шкаралупа волоських горіхів. Її основу заповніть пластиліном, вставте в нього невелику свічку, а навколо неї покладіть шматочки серпантину або конфетті. Такі свічки стануть прекрасним індивідуальним прикрасою для приладу кожного гостя, якщо поставити їх поруч з тарілкою.
В Новий рік дрібниць не буває. Тому варто заздалегідь підготуватися до цього свята, щоб він приніс в будинок казку і чудо.