Кухонний комбайн: все, що потрібно господині


Сучасні виробники побутової техніки випуском різних універсальних апаратів максимально полегшили працю господині. Причому в досить великому переліку домашніх пристосувань можна зустріти чимало тих, без яких, за великим рахунком, можна обійтися. Однак до їхнього числа ніяк не можна віднести кухонні комбайни - агрегати, які цілком здатні стати головним помічником в приготуванні навіть складних страв.
Однак і ціну їх назвати доступною кожному досить важко. Як же придбати універсальний агрегат, при цьому не переплачуючи за непотрібні і невикористовувані функції?
Найдемократичніша вартість - у компактних кухонних комбайнів, але опції їх обмежені, як правило, нарізкою овочів, рубкою м'яса і замісом тесту. Потужність таких приладів коливається в діапазоні від 400 Вт до 700 Вт.
Більше можливостей і, відповідно, вище ціна у комбайнів багатофункціональних. Приготувати пюре або фарш, подрібнити зелень і овочі, зробити коктейлі, протерті супи і різні види тесту - часом здається, що йому під силу будь-яка робота. Складаються такі прилади з чаші, мотора і комплекту насадок.
Чаша виготовляється з пластика, металу або скла. Недорогий варіант - звичайно, пластик. Однак така ємність досить швидко брудниться, покривається подряпинами і втрачає первинну прозорість. Чаша зі скла вимагає більш дбайливого поводження.Найдорожчі - металеві чаші, але разом з тим вони і самі довговічні. Варто звертати увагу і на обсяг чаші, від якого безпосередньо залежатиме потужність комбайна. Для 1, 5 літрів вистачить 300 Вт, для 2 літрів - 500 Вт. А ось обсяг 3 літри зможе обробити лише прилад потужністю не менше 700 Вт.
Нарешті, перелік насадок також має безпосереднє відношення до вартості комбайна. Обов'язковий атрибут - набір ножів для різання і подрібнення. Для шинкування використовується терка - як правило, з отворами різного діаметру. У комплект може входити також прес - насадка для приготування пюре. Спеціальний диск - емульгатор знадобиться для збивання вершків, а мультиміксерів - для подрібнення невеликих продуктів, наприклад, горіхів або часнику.
Обов'язковим компонентом більшості комбайнів є також м'ясорубка і соковижималка. Причому розміри останньої можуть варіюватися: чим більше завантажувальний об'єм чаші, тим більша кількість соку ви отримаєте в результаті.
Словом, кухонний комбайн зручний тим, що поєднує в собі відразу кілька побутових приладів. І якщо кожного з них в окремому варіанті у вашому будинку немає - він зможе стати справді незамінним в господарстві агрегатом.