Гейнер - що це за спортивна добавка і навіщо він може бути потрібен і для дівчат теж

Здрастуйте дорогі читачі блогу. У боротьбі за ідеальне тіло все більше людей сьогодні займаються спортом. Якщо ваша мета наростити м'язи, без спортивного харчування не обійтися. Ми розглядали протеїни і креатини, але також на прилавках можна побачити гейнери. Давайте ознайомимося і з цією сумішшю. Отже, гейнер що це, навіщо потрібен і наскільки ефективний. Також поговоримо про ціну і який краще вибрати.

Зміст

  • 1 Для чого потрібен Гейнер
  • 2 Як приймати білково-вуглеводні суміші
  • 3 Чи шкідливі гейнери для здоров'я
  • 4 Відгуки про прийом добавки
  • 5 Як вибрати гейнер
  • 6 Рейтинг кращих гейнери

Для чого потрібен гейнер

Назва добавки походить від англійського слова gain - нарощувати. Це білково-вуглеводна суміш, яку використовують в спортивному харчуванні. Вуглеводів в суміші більше, ніж протеїнів. Відповідно і функції дана добавка виконує не такі, як білок.

високоуглеводной суміш в першу чергу потрібна для набору маси. При цьому не тільки м'язової, а ваги в цілому як такого

Так, ви не помилилися, гейнер допомагає видужати, обзавестися жирком. В першу чергу добавка потрібна для худих і для ектоморфов (люди з вродженою худорбою). І якщо в інших статтях я рекомендувала протеїни для дівчат, які худнуть. Те гейнери для схуднення вам мало допоможуть (хоча і не протипоказані).

Т.е. якщо не займатися спортом і пити добавку - ви видужаєте. Дана добавка потрібна в першу чергу худим спортсменам з дефіцитом маси.

Що входить до складу даної добавки? Крім вуглеводів - мікроелементи, амінокислоти, невелику кількість жирів і вітаміни. Крім приросту маси, гейнер дає сили на тренуваннях і швидко заповнює витрачену енергію. Численними дослідженнями доведено, що білок краще засвоюється саме з вуглеводами. Тому гейнери мають в своєму складі крім великої кількості протеїнів ще і полісахариди (вуглеводи).

Якщо підсумувати, то ось що дає прийом гейнера:

  • підвищує амінокислотний і вуглеводний рівень для максимальної ефективності тренування;
  • заповнює "білкове вікно" після тренувань - дозволяє заповнити дефіцит білка і вуглеводів. Саме ці компоненти основа зростання м'язової маси;
  • збільшує калорійність щоденного раціону;
  • дозволяє збільшити кількість прийомів їжі, якщо використовувати його як перекус. А також якщо немає можливості повноцінно поїсти. Це особливо актуально, коли розробляється спортивне харчування для приросту маси.

Як приймати білково-вуглеводні суміші

Гейнери підходять не тільки бодібілдерам. Якщо ви активно використовуєте аеробні навантаження ви можете пити цю добавку. Це хороший енергетик і відновник. Він підтримує енергію на потрібному рівні під час тренування, роблячи її ще більш ефективною.

Вважається, що добавка можна приймати до або після тренування. Але найефективнішим часом краще після заняття, буквально через кілька хвилин. У цей момент спортсмен відчуває дефіцит протеїну і вуглеводів. Так як ці компоненти були розтрачені під час занять.Гейнер, прийнятий саме після тренінгу відновлює сили, м'язову тканину, перешкоджає катаболізму.

Деякі п'ють його і перед тренуванням. Тільки намагайтеся хвилин за 40-60 до заняття. Тоді вуглеводи, що містяться в гейнере, дадуть вам більше енергії. Але мій чоловік вважає за краще просто поїсти, а пити коктейль вже після занять.

Якщо потрібно максимально швидко наростити масу, добавку приймають і під час перекусів. Правда, в цьому випадку є ймовірність набрати вагу за рахунок жирку.

Так як білково-вуглеводні суміші досить калорійні. Детальніше про правила прийому вирішила написати в окремій статті - як правильно вживати гейнер .

Чи шкідливі гейнери для здоров'я

Відразу хочу заспокоїти. Дана добавка не хімія, всі компоненти в ній натуральні. Приймати добавку можуть чоловіки і жінки в будь-якому віці.

Гейнер мало відрізняється від традиційних харчових продуктів. Він також містить білки і вуглеводи, як звичайна їжа

Відгуки лікарів про даному харчуванні позитивні. Те, що гейнери викликають імпотенцію або шкодять печінки і серця всього лише міфи, подібні до міфів про шкоду протеїнів.

З протипоказань в першу чергу звичайно цукровий діабет. Так як дана суміш високовуглеводна і її мета - піднімати рівень цукру. Можлива також індивідуальна непереносимість, особливо якщо є алергія на лактозу. Адже добавка включає до свого складу і білок. А він, як правило, в гейнерах у вигляді сироваткового протеїну.

Побічні ефекти, як правило пов'язані, з неправильним зберіганням або неякісним складом. Купувати добавку можна імпортного та вітчизняного виробництва. Головне, щоб виробник і постачальник були з хорошою репутацією.Так як суміш високовуглеводна, при попаданні в неї вологи там можуть розмножитися бактерії. Тому, зберігайте продукт правильно.

А ось дешева добавка з сумнівними компонентами може викликати розлад травлення. В іншому гейнер - абсолютно безпечний продукт спортивного харчування.

Відгуки про прийом добавки

Набір маси за допомогою вуглеводно-білкових добавок має тимчасовий ефект. Ви повинні розуміти, що гейнери можна вживати вічно ( хоча це не протипоказано ). А як тільки ви перестанете їх приймати - ваша вага почне зменшуватися.

Щоб так не вийшло в першу чергу потрібно звернути увагу на раціон і заняття спортом. Якщо ви ектоморф, необхідно калорійне харчування. При цьому мова не йде про Пироженко і шоколадки. Звичайно, якщо ви не хочете зіпсувати здоров'я. Калорійність їжі можна збільшити ненасиченими жирами і складними вуглеводами. Плюс потрібно тренуватися, щоб ваша вага збільшувався не тільки за рахунок жирку, але і за рахунок росту м'язів.