Готика в інтер'єрі


Готичний стиль - погодьтеся, ця фраза переносить в середньовіччя. Відразу представляються вузькі шпилі, спрямовані в небо, пишність вітражів, гармонійне поєднання кольорового скла, каменю, світла, легкість і невагомість.
Всі ці тенденції готики відображаються і в дизайні інтер'єру. Основні його риси - прагнення вгору, якась легкість і відчуженість. Якщо порівнювати готику з кухнею, то це не простонародна кулінарія хатин, це вишукані і витончені, немов неземні рецепти чудових страв.
Для готичного інтер'єру характерно витонченість. Облицювання деревом і прикрашені розписом стіни і стелі, гобелени, кам'яні підлоги - неодмінні атрибути готики. Як, втім, і ажурність орнаментів і стрілчастих склепінь, гвинтові сходи. У тих же тенденціях витримується і меблі. Це можуть бути різьблені буфети і шафи, ліжка і стільці з високими спинками, скрині і лави попід стінами - але не грубі, а витончені. Матеріали, з яких виготовлені меблі, завжди тільки натуральні - дерево, шкіра, металева або бронзова фурнітура, ліпнина, мозаїка і позолота.
Особливу роль в готичному інтер'єрі завжди грають вітражі. Вікна у вигляді стрілчастих арок, що складаються з безлічі кольорових шматочків, іскристих на сонці, - характерна особливість готики. Вони створюють приголомшливу гру кольору і світла, яка наповнює все приміщення дивовижними, загадковими відблисками.Недарма колись вітражам приписувалася можливість просвітлювати і очищати людську душу.
Що стосується колірного рішення, то, з одного боку, використовуються яскраві, як новорічний стіл, відтінки, а з іншого - вони настільки гармонійно поєднуються, викликають таку радість і захоплення, що зовсім не виглядають недоладно. Синій, червоний, жовтий кольори, золото і пурпур, срібло і свіжа зелень - справжнє свято життя і світла.
В сучасних квартирах "чисту" готику створити непросто. Але елементи її не просто прикрасять приміщення, але зроблять його піднесеним і світлим, немов зійшов з полотна середньовічної мініатюри