Бабусин спадок


Це так просто - побачила крихітну цятку, відразу тягнешся за банкою чистячого порошку. Ми настільки звикли до застосування різноманітних засобів для чищення, що іноді забуваємо про старі, бабусині рецепти. Іноді все-таки варто задуматися про екологічність розрекламованих препаратів, вироблених гігантами індустрії великої хімії. Старовинні, перевірені десятиліттями прості чистячі методи на перевірку можуть виявитися куди більш розумними. Доступні, гранично дешеві, нетоксичні.
Якщо ви зібралися провести генеральне чищення скляних речей - ваз, люстр, декоративних тарілок або навіть дзеркал - подивіться серед пляшечок і баночок на кухні. Чи немає серед них оцту. Так, самого звичайного, неароматизованого.
Саме оцтом ще півстоліття тому прийнято було чистити скло в зразкових домогосподарствах. Наливаємо оцет в пульверизатор, розбризкує по склу. Далі все просто - скло треба протерти чистою серветкою. Для чищення хромованих поверхонь кранів, дверних ручок серветку намочіть невеликою кількістю оцту. Ми залишаємо серветку хвилин на двадцять. Потім протираємо ручку насухо дрантям. Всі хромовані деталі будуть виблискувати, горіти на сонці!
А ось неприємні запахи вбере в себе содовий порошок. Особливо добре видаляє сода неприємний запах з взуття. Достатньо всього двох столових ложок. Порошок соди в зазначеній кількості насипаємо прямо в черевик, кросовку або тапок.Не подобається, як "пахне" ваша улюблена спортивна сумка? Насипте соди і в сумку. Кілька годин не користуйтеся речами - незабаром запах зникне повністю. Вивести нехороший запашок з холодильника теж зовсім нескладно. Блюдце з содою поставимо в холодильник і через добу від надокучливого "аромату" залишаються тільки спогади.
Цвіль - небезпечна сусідка на кухні і в житлових кімнатах. Грибки цвілі загрожують здоров'ю людини. Можуть викликати алергію, астму. Беремо перекис водню. Цим бабусиним засобом протираємо плитку на кухні, все місця, в яких помічена цвіль. Дуже добре перекис водню очищає пластикові обробні дошки. Склад наносять на дошки на кілька годин, потім змивають.
Дерев'яні обробні дошки краще обробити крутим розчином кухонної солі. За допомогою солі легко вичистити пригорілі залишки пиши в скляному посуді, якщо ви готували в духовці. Насипайте трохи солі в посуд, потріть губкою і змийте. Тільки беріть сіль з великими кристалами.