Багет домашній


Справжній французький багет. Чудово підходить для бутербродів. Повітряний м'якуш і хрустка скоринка. Інгредієнти:
  • борошно пшеничне - 500 - 550г;
  • цукор - 1 ст. л. ;
  • сіль - приблизно 1/2 ст. л. ;
  • дріжджі сухі - 14г;
  • вода - 150мл;
  • молоко - 180мл.

Спосіб приготування: Для початку нам треба "розбудити" сухі дріжджі. Для цього розводимо їх в теплому молоці з цукром. Ми залишаємо хвилин на 10. Після цього додаємо теплу воду і інші інгредієнти, як слід вимішуємо. Краще замішувати тісто в комбайні. Я замішую в хлібопічці. Якщо місите руками - не полінуйтеся місити довго і ретельно - хвилин 10-15 безперервно. Від цього залежить, який хліб у нас вийде. Ось наше замішане тісто.

Тісто кладемо в каструлю або чашку, накриваємо рушником і залишаємо підходити в теплому місці без протягів на 1 годину. У мене тісто підходить в теплій хлібопічці.

Ось таке наше готове тісто. Тісто викладаємо на пріпиленний борошном стіл, акуратно розрізаємо на дві смуги, кожну смугу скручуємо уздовж 2 рази.

Акуратно ж переносимо отримані багети на лист, застелений папером для випічки. Ми залишаємо для підходу хвилин на 20. Тим часом розігріваємо духовку до 220 - 230 градусів.

У мене духовка газова, дуже примхлива по частині випічки. Для більш рівномірного розподілу спека і щоб уникнути пересушування випічки я поступаю так - на саме дно духовки ставлю сковороду з водою, яка випаровується і робить повітря в духовці трохи вологим, вище сковороди в нижній частині духовки розміщую один додатковий лист, який просто нагрівається і віддає вгору рівніший потік спека, а вже вище цього листа ставлю лист з випічкою.Випікаємо багети хвилин 20 - 25.

Даємо охолонути на решітці. Дуже смачний хлібець. Ось такий разрезік.