Домашнє вино з винограду

Зміст:
  • Терміни
  • Який сорт винограду найкращий
  • Рецепт домашнього вина з винограду
  • Вино з додаванням води і винних дріжджів (відео) є страви, які частіше вдаються жінки, а є суто чоловічі радості гастрономічного буття, де чоловікам немає рівних! Так, ми говоримо про виноробство, адже тільки азартний чоловік може призвести домашнє вино з винограду, рецепт якого стає його гордістю! Жінка тут тільки "на підхваті" може знаходитися - тару підготувати, та й чоловіка підбадьорити та похвалити за вміння і ентузіазм!

Ми поділимося з вами класичної технологією приготування домашнього вина з винограду, рецепт якого дозволить навіть починаючому виноробу пишатися результатом. Отже, приступимо!

Терміни

Мезга

- це початковий, проміжний продукт технології виноробства. Це маса розчавлених ягід винограду, з гребенями або без них. Гребені слід відібрати, інакше вино може гірчити.

Сусло

- це неосвітлений сік винограду, що виділяється з мезги. Це, по суті, молоде, ще не почало бродити вино. Бродіння

- процес розмноження винних дріжджів, які фруктовий цукор в ягодах переробляють на спирт, а в результаті ми отримуємо вино! до змісту ↑

Який сорт винограду найкращий

Для виробництва домашнього виноградного вина слід використовувати технічні (винні) сорти винограду. Грона цих сортів невеликі за розміром, ягоди дрібні і прилеглі щільно один до одного.

Це такі сорти, як Мерло, Ізабелла, Каберне, Мускат, Совіньон, Голубок, Шардоне, Рислінг та інші.

Підготовчі роботи

Зібраний або куплений виноград не можна мити, оскільки на поверхні ягід в достатку живуть винні дріжджі. Урожай винограду, зібраний після рясних опадів, для виробництва натуральних вин не годиться з цієї ж причини. І пилу на поверхні грон теж не бійтеся - вона осяде, а в процесі бродіння і сік самоочиститься.

Грона неодмінно повинні звільнитися від атмосферної вологи і бути сухими - це важлива умова якісного домашнього виноградного вина, рецепт якого ми вивчаємо. Втім, це стосується будь-якого з рецептів приготування вин в домашніх умовах!

Отделяем ягоди від гребенів, відбираючи запліснявілі, сухі і зіпсовані - вони можуть зіпсувати смак напою. Тепер нам потрібно передавити сировину до стану мезги, і зручніше зробити це частинами, якщо м'яти виноградини ми будемо звичайної Картоплем'ялки.

Розминати потрібно старанно, щоб кожна ягода віддала весь сік.

Якщо виноробство обіцяє стати вашим хобі, то виправдано придбати спеціальну дробарку. Для невеликої кількості виноматеріалу також можна скористатися м'ясорубкою.

до змісту ↑

Рецепт домашнього вина з винограду

Етап I

Отриману масу мезги виливаємо в більшу підготовлену ємність - дерев'яну або поліетиленову бочку, або емальовану каструлю, враховуючи, що заповнювати її потрібно тільки на 2 / 3. Накриваємо ємність тканиною і закріплюємо її по колу посуду.

Температурні умови бродіння: 18-23 ° С. Якщо температура буде вище, то постраждає якість кінцевого продукту або навіть почнеться оцтове бродіння, що перетворить сусло в оцет.

Температура нижче 18 ° С загальмує процес бродіння, який може при такій температурі навіть не розпочатися.

Досвідчені винороби радять: якщо ви занесли виноград зі свіжого повітря з температурою 10-15 ° С, то виноградні грона повинні прогрітися до температури побутового приміщення.

Не можна навіть починати тиснути їх до тих пір, поки вони не наберуть тепло.

Відставте ємність з виноградної мезги в спокої на 3-5 днів. Уже на наступну добу починається бурхливий ріст дріжджових бактерій, що супроводжується бродінням.

Сусло починає активно відділятися, а мезга починає збиратися на поверхні рідкої маси, чому допомагає активне виділення вуглекислого газу. Цю піднялася мезгу потрібно неедіножди в день перемішувати з суслом, інакше мезга перекисне і зіпсує майбутнє вино.

Багато винороби для приготування виноградного домашнього вина використовують тільки свіжовіджатий сік, а шкірку і насіння - викидають. Але, для отримання ароматного, з красивим насиченим кольором напою, професійні винороби ніколи не відмовляться від мезги, яка дарує провину благородне післясмак!

Етап II

Через покладені 3-5 днів мезгу віджимають - спочатку через друшляк, потім через кілька шарів невибіленої марлі. Тепер, для подальшого доброджування, сусло переливаємо в об'ємну скляну ємність на три чверті обсягу і щільно закриваємо пробкою з трубочкою.

Якщо мезгу залишаємо, то попередній крок пропускаємо.

Ця трубочка для відводу вуглекислого газу називається водним затвором, який захищає сусло від кисню і скисання. Трубочку опускаємо одним кінцем в вино, другим в літрову банку або склянку з водою.

На цьому ж етапі ми регулюємо і фортеця домашнього вина з винограду.Вона залежить від кількості фруктози в ягоді і кількості цукру, яке слід додати в процесі бродіння. Сорти винограду, які ростуть в наших країнах, не містять фруктози вище 20%, а тому потрібно відсутній цукор додавати. В іншому випадку, ми отримаємо сухе кисле вино.

Додаємо цукор дозовано: 200-250 г цукру на 1 л сусла. Для цього потрібно небагато соку відлити, підігріти і розчинити в ньому цукор, а потім залити в загальну ємність і надійно закрити пробкою.

В цілому, виноградне сусло без мезги бродить приблизно 21-30 днів при кімнатній температурі. В процесі бродіння дріжджі осідають на дно, вино освітлюється і поступово набуває щільність, а виділення вуглекислого газу припиняється.

Етап III

Отделяем осад від освітленого сусла: методом зливу (через трубочку, опустивши другу ємність нижче ємності з вином). Якщо акуратно злити не вийшло, то проціджуємо вино ще через кілька шарів марлі.

Перевіряємо солодкість. Якщо ви любите сухе вино, цукор додавати не треба. Якщо ж солодке вино більше любимо вами, то додайте цукор, не забувши перемішати його у вині до повного розчинення.

Розливають в підготовлену скляну тару темного кольору і нещільно закупорюють, щоб все ще виділяється вуглекислий газ знайшов шлях назовні.

Етап IV Етап V

Цей етап виноробства в домашніх умовах різниться, т. К. У кожного майстра свою думку. Йдеться про стерилізацію недозрілі виноградного вина.

Частина виноробів вважає, що вино має дозрівати природним чином кілька місяців, і йому не варто заважати. Для природного дозрівання треба встановити водяні затвори для кожної пляшки і до повного припинення бродіння вина з винограду помістити його в прохолодне і темне місце.

На дозрівання зазвичай витрачається мінімум 2-3 місяці, протягом яких вино кілька разів зливають з утворюється осаду.

Інша частина виноробів наполягає на стерилізації пляшок з виноматеріалом і надалі його дозріванні в щільно закупореній тарі темного скла.

Як це робити, відповідно до такого рецепту?

Вино наливаємо в пляшки, нещільно закупорюють, обмотуємо будь-якою тканиною і встановлюємо в бачок з водою (вона повинна доходити до плічок пляшки).

  1. В одну з пляшок опускаємо градусник і стерилізуємо поки температура вина в пляшки не підніметься до 60 градусів. На цьому процес стерилізації закінчено.
  2. В процесі стерилізації винні дріжджі повністю гинуть, тим самим подальший процес бродіння стає неможливим. При цьому пляшки у воді закриті пробками нещільно - для виходу вуглекислого газу.

Після закінчення стерилізації, пляшки щільно закупорюють. Ми залишаємо остигати в умовах кімнатної температури, а потім виносимо в прохолодне місце для зберігання.

Виноматеріал, що пройшов стерилізацію, чудово висвітлюються, якісно визріває, а вино відрізняється оксамитової м'якістю смаку, з чудовим післясмаком. Напій богів! Але навіть після стерилізації його потрібно кілька разів "зливати з осаду".

до змісту ↑

Вино з додаванням води і винних дріжджів (відео)