Як правильно сушити фрукти


З одного боку, купити сьогодні можна практично все. Але з іншого - дуже багато продуктів купувати в магазинах не варто, особливо якщо їх можна приготувати в домашніх умовах. Це твердження стосується до сухофруктів, які в процесі промислової сушки часто піддаються обробці різними хімічними речовинами, тоді як домашня дозволить зберегти їх корисні якості практично в незмінному вигляді.
Для сушки фруктів рекомендується використовувати злегка недостиглі плоди , оскільки стиглі зіпсуються дуже швидко. Сушити фрукти можна в різних видах - шматочками або цілком, з кісточками або без них, на сонці або в духовці. Головне правило - вірний вибір необхідної температури. При п'ятдесяти градусах фрукти злегка "подвяливаются", при сімдесяти з них видаляється вода, а при вісімдесяти вони стають сухими .
Для того щоб висушити фрукти в духовці , їх потрібно промити, після чого розкласти на решітці в один ряд (попередньо грати рекомендується вистелити бавовняною тканиною). Оптимальна температура для чорносливу і кураги - сімдесят градусів, для груш і яблук - вісімдесят. Готовність перевіряють надрізом: якщо не виділяється сік - значить, продукт готовий.
Для сушки на сонці шматочки фруктів потрібно кілька годин витримати в затіненому, провітрюваному місці, потім розкласти на застелені пергаментним папером металеві решітки або дерев'яні дошки, виставити на сонячну сторону і витримати п'ять-шість днів.
Оптимальний спосіб зберігання сухофруктів - скласти їх в марлевий мішечок і розвісити в провітрюваному приміщенні. Можна розкласти їх і в банки з щільними кришками, і в паперові пакети, головне - подалі від ліків і ароматних спецій.