Як посмажити кунжут на сковорідці

Зміст:
 • кунжут: зернятко мале, та удалое
 • Який кунжут вибрати?
 • Як посмажити кунжут на сковороді в домашніх умовах

Щоб їжа була смачною і максимально корисною, в неї нерідко додають приправи, адже саме вони роблять будь-частування цікавіше і смачніше. Приправ існує безліч, але якщо ми говоримо про випічці або салатах, то вам просто необхідно знати, як правильно обсмажити кунжут на сковороді, адже саме він надає цим частуванням особливу пікантність.

Процес прожарювання маленьких зерняток не забирає багато часу, до того ж, це досить захоплююче - спостерігати за тим, як вони поступово змінюють колір.

Кунжут: зернятко мале, та удалое

Перш, ніж розповісти, як обсмажити в домашніх умовах сирої кунжут на сковороді (щоб він максимально розкрив свої кулінарні властивості), не гріх згадати про його видатної корисності.

Головний скарб маленьких зерняток чорного, коричневого та молочно-білого кольору, які на Сході нерідко називають сезамом, - наявність потужного антиоксиданту сезамін.

Крім того, вони є найбагатшим джерелом вітамінів С, А, Е, а також довгого списку макро- і мікроелементів, серед яких є залізо, фосфор, калій, магній. Саме тому любителі кунжутного насіння ніколи не страждають ламкістю нігтів або волосся.

Всі ці та багато інших корисності можна отримати, якщо є сирої кунжут, який не піддавався термообробці.У смажених зернятках користі менше, але зате вони набагато смачніше.

Правда, захоплюватися цінними насінням не варто, якщо актуальна проблема збереження стрункості. А все тому, що сезам дуже калорійний: в 100 г зерен - майже 600 ккал.

Якщо використовувати його час від часу, для прикраси домашньої випічки, то фігурі нічого не загрожує.

до змісту ↑

Який кунжут вибрати?

 1. Має сенс купувати ті насіння, які мають однорідну забарвлення, які не склеюються між собою і легко пересипаються.
 2. Щоб визначити якість насіння - бажано їх спробувати: якщо вони не гірчать, значить, свіжі.
 3. Кунжут насичений маслами, через що швидко гіркне, тому краще купувати його невеликими партіями.
 4. Для випічки краще вибирати світлі насіння, а для маринування і салатів - темні.

5. Звичайно ж, брати краще насіння не смажене - воно довше зберігається, до того ж, краще посмажити сезам самостійно, так вийде смачніше і корисніше. Прожарити на сковороді, насіння набувають дивовижний аромат і горіховий смак.

до змісту ↑

Як посмажити кунжут на сковороді в домашніх умовах

Для якісної прожарювання сезаму нам знадобиться сковорода з товстим дном, ідеально - якщо вона буде чавунної або з антипригарним покриттям. Також нам необхідні для приготування плоске блюдо і дерев'яна лопатка для розмішування.

Смажити кунжут можна в необмежених кількостях, однак, в середньому, за раз, використовується не більше 100 г кунжутного насіння. Таку порцію і візьмемо для орієнтиру.

Як смачно смажити насіння кунжуту на сковороді

 • Висипаємо насіння на дно холодної сковорідки, рівномірно розподіляємо їх тонким шаром по всій його поверхні, і відправляємо на вогонь.
Насіння сезаму дуже дрібні і на сильному вогні пригорять за одну мить, так що краще вибрати середню інтенсивність полум'я, а потім поступово зменшувати його до мінімуму.
 • Лопаткою потрібно працювати постійно, перемішуючи насіння, так вони будуть прожарюватися рівномірно. Середній час прожарювання - 3 хвилини.
 • Як тільки кунжут почне злегка потріскувати і забарвиться в приємний золотистий відтінок - його тут же потрібно прибирати з плити.
 • Висипаємо готове насіння в плоске блюдо і знову рівномірно розподіляємо його, щоб воно швидше охололо.
Підготовлений таким простим способом продукт, відразу ж можна використовувати. Зберігати його краще в герметично закритій ємності, при мінімальній вологості, не довше 3 місяців.

Все господині прекрасно знають, що найкорисніша їжа - та, що приготовлена ​​своїми руками, і смажений на сковороді кунжут - не виняток. Домашні булочки, соління, маринади і страви з рису стануть ще смачніше, якщо додати в них обсмажений сезам.

Рецепт і поради, як правильно обсмажити кунжут на сковороді, ми вам вже надали. Користуйтеся простими рекомендаціями і насолоджуйтеся ароматними зернами всією сім'єю.