Як правильно гладити?


У деяких питання "чи вмієте ви гладити?" викличе посмішку. Та й що тут вміти з сучасними щось прасками? Але, не знаючи всіх тонкощів цієї не дуже легкою і не завжди приємної роботи, так легко зіпсувати улюблену річ. І навіть найдорожчий і наворочений праска і функціональна прасувальна дошка не виправлять ситуацію.
Найскладнішими в роботі є штани, сорочки, блузки складного крою.
Як правильно гладити брюки? . Тут існують свої рецепти. В першу чергу через вологу тканину прасується пояс і верхня частина штанів. З вивороту пропрасовуються кишені з вкладеною в них папером. Це робиться для того, щоб на лицьовій стороні не залишилося сліду від праски. Далі штани складаються, при цьому поєднується бічний шов з кроковим. Одна половинка брюк відгинається, на решті відразу відпрасовувати шов, потім складки. Про те, що задні складки повинні вгорі сходитися, а передні бути прямими і виходити з виточок або складок, знають, напевно, все. Перевернувши штани, операція повторюється з іншого штаниною. Потім половинки складаються, і прасується зовнішня частина брюк. Незалежно від того, з якої тканини зшиті штани, гладяться вони через білу тканину, яка постійно зволожується.
Сорочки і блузки починати прасувати слід з плечової частини, потім прасувати комір від кінчиків до середини. Наступні в черзі - манжети, за ними - рукава. Далі прасується планка з петельками, потім - з гудзиками, права передня частина, спинка і останньої - ліва поличка.
Шовкові речі краще гладити трохи недосушеними. Якщо все-таки вони пересохли, їх потрібно загорнути у вологий рушник, але ні в якому разі не збризкувати, інакше на тканині залишаться плями.
Трикотаж , навпаки, слід гладити тільки повністю висушеним, інакше під час прасування він може деформуватися. Шерсть прасується тільки з вивороту, через тканину, причому праска не "плаває" по тканині, а переставляється. Важливо також вигладженою трикотажної речі або виробу з вовни після прасування дати відпочити, надіта ж річ "з-під праски" моментально помнеться.
Особливу обережність слід дотримуватися під час прасування тканин з ворсом ( оксамиту, велюру, вельвету ). Гладити такі речі потрібно на м'якій подушці, поклавши лицьовою стороною вниз і накривши вологою тканиною. Праска до тканини повинен ледве торкатися. Після такої обробки річ потрібно підсушити.
Постільна білизна з бавовни і льону прасується зволоженим, з лицьового боку. Постільні приналежності і рушники гладити не можна, інакше вони будуть "колючими".
Ну і, звичайно, потрібно стежити за станом підошви праски. Вона повинна бути завжди чистою і гладкою. Почистити її, в разі забруднення, можна ваткою, змоченою в 3% розчині аміаку (нашатирному спирті). Потім праска треба витерти насухо чистою м'якою тканиною.