Як зробити гідрозатвор для вина своїми руками

Зміст:
 • Водяний затвор для домашнього вина: потрібен чи ні?
 • Варіанти гідрозатворів для виготовлення будинку

Приготування домашнього вина крім різних інгредієнтів: варення, родзинок і ін. Не обходиться без скляної тари і гідрозатвори. Можна зробити водяний затвор для вина своїми руками в домашніх умовах з підручних матеріалів, а можна купити готовий. Виберемо перший варіант, і дізнаємося, як можна зробити гідрозатвор дли виготовлення винних напоїв самостійно, різними способами.

Водяний затвор для домашнього вина: потрібен чи ні?

Спершу потрібно зрозуміти, що значить водяний затвор при приготуванні вина, чому він необхідний. А потрібен він для наступних цілей.

Для виведення вуглекислого газу з ємності

За допомогою гідрозатвори домашні винороби відводять вуглекислий газ з ємності, де бродить сировину для вина. Газ утворюється там безперервно і вимагає постійного виведення, причому, таким чином, щоб в майбутнє вино не потрапив кисень.

Якщо він туди потрапить, поряд зі спиртовим бродінням можуть запуститися непотрібні процеси, наприклад, в ємності почне утворюватися оцтова кислота, через яку брага просто скисне, і вино не вийде. А водяний затвор в цьому випадку діє, як зворотний клапан.

Для визначення наявності процесу бродіння

Гидрозатвор допомагає зрозуміти, чи йде бродіння в домашньому вини, і наскільки інтенсивно.

Наприклад, якщо в ньому зупинилося "пузиріння", це говорить про те, що бродіння завершено.

Для усунення запаху від бродіння

За допомогою водяного затвора можна відводити запах від бродіння в каналізацію. Таким чином, в будинку не буде неприємно пахнути бражкою.

Тепер дізнаємося, як правильно робити водяний затвор для вина в домашніх умовах.

до змісту ↑

Варіанти гідрозатворів для виготовлення будинку

Саморобний водяний затвор для вина з рукавички

Якщо сировина буде бродити в скляній банці, гідрозатворів може послужити звичайна гумова рукавичка, але не господарська, а медична: вона краще тягнеться.

Одягаємо на горлечко банки рукавичку, добре закріплюємо її гумкою і проколюємо один з пальців. При бродінні вона надуется виділяються газами, і їх надлишок буде виходити через зроблений отвір.

Як тільки бродіння зупиниться, рукавичка повисне. До речі, рукавичку можна замінити повітряною кулею.

Як самому зробити водяний затвор для вина зі шланга і кришки

Перш ніж дізнаватися, як правильно зробити водяний затвор для вина, купуємо скляну банку з кришкою і шматок шланга. Цей варіант конструкції підходить для звичайних банок і пляшок з вузьким горлом. Для банки знадобиться проста кришка з поліетилену, для бутлі - гумова.

Робимо гідрозатвор наступним чином:

 • Пробиваємо в кришці отвір по діаметру шланга, який не повинен бути занадто маленьким, щоб шланг не має забивався піною.
 • Вставляємо шланг в отвір і заклеює область контакту з кришкою пластиліном або клеєм, щоб не проникало повітря.
 • Закриваємо ємність кришкою з відрізком шланга і герметизируем область контакту кришки і банки (бутлі) за допомогою скотча або пластиліну. Шланг не повинен торкатися сусла.
 • На однаковому рівні з ємністю ставимо банку з водою і занурюємо туди кінець шланга. Закріплюємо його, щоб він постійно був у воді.

Головне, щоб гідрозатвор був герметичним, тільки тоді бродіння буде проходити правильно.

Як зробити водяний затвор для вина з медичного шприца

Для початку купуємо такі пристосування:

 • канцелярською гумкою (можна використовувати відріз шпагату);
 • Шприц 10 мл і ще один трохи більшого обсягу;
 • Крапельницю.

Для початку виймаємо зі шприців штуцери і викидаємо, і обрізаємо трубочку від крапельниці, залишаючи шматочок 3 см завдовжки.

Що робимо далі:

 • За допомогою голки відриваємо фільтр, розташований всередині крапельниці - він не стане в нагоді.
 • Вставляємо шприц 10 мл в крапельницю, направивши прозорий шланг всередину. Маємо в своєму розпорядженні другий шприц так, щоб обидва шприца розташувалися валетом, і скріплюємо конструкцію гумкою. У дрібному шприці збирається вуглекислий газ, у великому знаходиться вода.
 • З'єднуємо носи шприців шлангом від крапельниці, довжина якого повинна бути така, щоб він не переламувався.

Водяний затвор готовий, залишається встановити його на ємність і використовувати за призначенням.

Як робиться водяний затвор з крапельниці

Для нього знадобиться частина крапельниці, через яку у флакон подається повітря. Щоб змайструвати цей затвор самостійно, слідуємо інструкції:

 • Закриваємо банку (бутель) поліетиленовою кришкою (пробкою з кори).
 • Робимо в кришці (пробці) отвір, проткнув її голкою від крапельниці.
 • Вільний кінчик трубки від крапельниці опускаємо в пляшку або баночку з водою.

Завдяки такій конструкції вуглекислий газ буде легко виходити з ємності через трубку, а вода не дозволить повітрю проникати всередину банки (бутлі).Якщо сусло бродить, в баночці з водою будуть спливати повітряні бульбашки, якщо перестало бродити - вони зникають.

Тепер вам відомо, як зробити водяний затвор для вина своїми руками. Залишається тільки купити кілька нехитрих "запчастин", змайструвати гідрозатвор і приготувати ароматне вино.