Як подолати депресію в господарстві


Багатьом знайома картина, коли справ повна хата, а робота стоїть, тому що робити нічого не хочеться. Депресивні стани впливають не тільки на особисте життя і роботу, а й на домашнє господарство. Тривала депресія цілком може привести всі справи до повного занепаду, тому її потрібно лікувати. Однак поки людина перебуває в пригніченому стані, неминуче виникає необхідність займатися домашніми справами.
Існує кілька способів навести в домі порядок в той час, коли зовсім не хочеться це робити.
Перший спосіб називається "метод батога і пряника". Його суть полягає в тому, що людина сама собі забороняє робити щось щось важливе для нього, поки не виконає певний обсяг домашньої роботи. Наприклад, слід сказати собі: "Поки я не помию вікно на лоджії, телевізор не включу або розмовляти через телефон не буду або не ввійду до інтернет" і т. Д. У той же час при виконанні необхідного дії можна пообіцяти собі якийсь заохочувальний приз, наприклад, тістечко або нову комп'ютерну гру і т. д.
Однак бувають депресивні стани, коли нічого не хочеться і людині байдуже і покарання, і заохочення. Тоді можна скористатися способом номер два. Він називається "Гість". Все просто, потрібно лише запросити близьких друзів в гості. По-перше, вони, швидше за все, піднімуть вам настрій, а, по-друге, їх прихід буде потужним стимулом для того, щоб привести свою житлоплощу в порядок.
Якщо ж вам так погано, що нікого не хочете ні бачити, ні чути, то саме час застосовувати третій спосіб - "Посилення".
Цей спосіб чимось схожий на аутотренінг, тільки дія у нього кілька зворотне. Ви починаєте говорити собі, що вже три дні не мита посуд, тиждень - підлогу, що в заварювальному чайнику запліснявів чай, і скоро цвіль покриє всі продукти на вашій кухні, що бруд і пил накопичаться до такої міри, що не видно буде малюнок на вашому паркеті, а в віконні скла не просочиться сонячне світло і т. д.
Поглиблюючи ситуацію, розповідаючи собі, про те, як вона може розвиватися далі, якщо не вжити жодних зусиль, людина впливає на свій звичайний спосіб мислення. Нормальна охайна жінка не зможе переконати себе в тому, що бруд в її будинку - це нормально. Дуже скоро в її душі народиться протест проти таких тверджень, що і є метою даного способу.
Протест проти бруду виллється в загальний протест проти неробства і в кінцевому підсумку може підштовхнути людину до виходу з депресивного стану.
Пригнічені стану господині не повинні позначатися на чистоті будинку: потрібно навчитися справлятися з перепадами настрою, стресами і депресією.