Як видаляти жирні плями з одягу


Свіжа пляма посипте сіллю. Поки пляма не зникне сіль потрібно міняти. А якщо масну пляму обробити тальком і пропрасувати через промокашку, то пляма буде видалено абсолютно.
Світлі тканини чистять так: посипають пляма порошком крейди і залишають на кілька годин, а потім порошок зчищають.
Щоб почистити засмальцьований комір пальта або куртки, потрібно ватяний тампон змочити в розчині (5 г солі на 25 г нашатирю) і потерти забруднені місця.
Плями від масла або смоли зазвичай чистять розчинниками такими, як бензин. Однак, треба не забувати, що після такого способу може залишитися навколо колишнього плями мітка, з яким справиться тільки хімчистка. Якщо жирове пляма старе, його протирають білим милом, яке розводять в бензині (1: 10), і через годину бензином ж змивають.
З вовняних штанів або спідниць масну пляму добре виводиться теплим мильним розчином.
Можна зробити і так: взяти півсклянки чистого спирту, додати в нього чайну ложку нашатирного спирту і 0, 5 чайної ложки бензину. Потім просочити плями цією сумішшю і дати тканини висохнути.
Розчин нашатирного спирту (чайна ложка) в холодній кип'яченій воді (2 столові ложки) ще можна використовувати для чищення світлого одягу.
Чорна одяг з вовни або шовку чиститься від жиру розчином нашатирного спирту і заварки чорного чаю (чайна ложка нашатирю і 2 чайні ложки заварки). Під пляма підкладають чисту бавовняну ганчірочку.Потім щіткою, змоченою в розчині, труть пляма, а коли воно пропаде щіткою змоченою в чистій воді, очищають місце, де був жир. Так чистять і коміри костюмів і коміри пальто.
Якщо одяг з бавовняного тканини - жирні плями змочують скипидаром, накладають промокальний папір і пропрасовують не гарячим праскою.